Oyun değiştirici: Bayraktar DİHA test uçuşlarına devam ediyor!

Oyun değiştirici: Bayraktar DİHA test uçuşlarına devam ediyor!

Türkiye’nin gururu Baykar Savunma’nın olay yaratan hava aracı Bayraktar DİHA’nın test uçuşlarına ait görüntüler paylaşıldı. Dikey iniş ve kalkış gerçekleştirebilen istihbarat İHA’sı olarak tanımlanan ‘uçan robot’, tüm dünyada marka olan Baykar’a olan ilgiyi daha da artıracağa benziyor.

Keşif ve istihbarat görevleri için faaliyetler yürütebilecek Taktik İHA sınıfında bir hava aracı olan Bayraktar Dikey İniş Kalkışlı İnsansız Hava Aracı (DİHA)’nın yeni görüntüleri paylaşıldı.

Araç, otomatik seyir uçuşu, otonom kalkış, otonom iniş ve yarı otonom seyir uçuşu yapabilmekte.

Bayraktar DİHA, elektrik motorlarıyla kalkış yaptıktan sonra seyir uçuş moduna geçecek, seyir uçuş modunda sadece yakıt motoru aktif halde bulunacak.

İniş modu için dikey iniş, gövde üzerine iniş ve paraşütlü iniş olmak üzere üç farklı opsiyon bulunuyor.

Hava aracı, otomatik rota takibi, hedef takibi, çember atma ve eve dönüş modlarını gerçekleştirebilen uçuş kontrol sistemine de sahip.

BAYRAKTAR YİNE GURURLANDIRDI

Teknik özellikler ise Baykar websitesinde şu şekilde sıralanıyor:

Written by:

Çeşitli ülkelerde Astrofizik üzerine eğitim gördükten sonra, Uluslararası İlişkiler ve Gazetecilik üzerine dünya genelindeki önde gelen üniversitelerden dersler aldı, OSINT teknikleri konusunda uluslararası alanda tanınan araştırmacıların kurslarına katıldı. Birkaç yıl önce temelli olarak döndüğü Türkiye’de son 3 yıldır çeşitli yerli medya kuruluşlarında dış haber editörlüğü, savunma editörlüğü, tercümanlık ve OSINT araştırmaları yaptı. Kurucusu olduğu OSINT TURK'te Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlendi. Türkçe dışında iyi derecede İngilizce, İtalyanca, Fransızca ve Rusça biliyor.
View All Posts
Follow Me :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası