ABD Çevre Koruma Ajansı, İklim Değişikliği ile mücadeleyi ikinci plana attı!

ABD Çevre Koruma Ajansı, İklim Değişikliği ile mücadeleyi ikinci plana attı!

Çevre Koruma Ajansı, ABD’nin Indiana eyaletinde bulunan bir rafinerinin elektrik arızası sonucunda yanmasının ardından bazı eyaletlerde yakıt talebini talebini karşılamak için İklim Değişikliği Yasalarını ikinci plana attığını açıkladı.


ABD’de İklim Değişikliği ile mücadele kapsamında yürürlükte olan Clear Air Act (Temiz Hava Anlaşması) isimli yasa, bir rafineri yangını yüzünden bazı eyaletlerde askıya alındı.

ÇEVRE KORUMA AJANSI: “İKLİM DEĞİŞİKLİĞİNİ 2. PLANA ATTIK”

Çevre Koruma Ajansı, geçen hafta ABD’de bulunan Indiana petrol rafinerisinde yaşanan ve fiyatları ve arzı etkileyebilecek büyük yangının ardından düğmeye bastı.

Çevre Koruma Ajansı Yönetisi Michael Regan, Cumartesi günü yaptığı bir açıklamada 4 eyalette (Indiana, Michigan, Illınois ve Wisconsin) iklim değişikliği ile mücadeleyi ikinci plana atmak zorunda kaldıklarını açıkladı.

“RİSKİ EN AZA İNDİRMEK İÇİN BU KARAR GEREKLİYDİ”

Regan, bu eyaletlerde 15 Eylül’e kadar düşük uçuculuğa sahip benzinin kullanımının kısıtlanmasına dair yasayı askıya aldıklarını ifade etti ve ekledi : “Tüketicilere yeterli miktarda benzinin tedarik edilememesi riskini en aza indirmek için bu karar gerekliydi.”

KADEMELİ OLARAK AÇILACAK

Elektrik arızasından kaynaklanan büyük bir yangın sonucu hasar gören rafinerinin ise kademeli olarak yeniden kullanıma açılacağı belirtildi.

Yaşanan küresel gerilimlerin etkilerine bakılırsa, küresel enerji krizi, yakın zamanda bitecekmiş gibi görünmüyor.

Written by:

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası