İsrail’in hava saldırısının ardından Halep Uluslararası Havalimanı

İsrail’in hava saldırısının ardından Halep Uluslararası Havalimanı


1 Eylül 2022 günü, yani dün erken saatlerde Planet uydu görüntüleme şirketinin çektiği bir fotoğraf dikkat çekti. Fotoğrafta İsrail saldırısının izleri görülebiliyor.


Planet uydu görüntüleme şirketinin çektiği fotoğrafta Suriye’nin kuzeyinde bulunan, Türkiye için kritik öneme sahip Halep kentindeki Halep Uluslararası Havalimanı görülebiliyor.

İSRAİL PİSTLERİ KULLANILAMAZ HALE GETİRMİŞ

Halep Uluslararası Havalimanı’nın bir pistinin ise tamamen kullanılamaz duruma geldiği görülebiliyor. Üstelik, ufak bir de yangının çıktığına dair çevredeki otlarda işaretler de var.

Image

SURİYE YARALARINI SARMAYA BAŞLAMIŞ

Çok dikkatli bakıldığında ise, pistin hasar gören noktasının etrafında çok sayıda araç göze çarpıyor. Bu araçlar büyük olasılıkla vurulan pisti tamir etmekle görevli olan araçlar.

İRAN DEVRİM MUHAFIZLARINA BAĞLI KARGO UÇAĞI YÜZÜNDEN

İsrail Hava Kuvvetleri, Halep Uluslararası Havalimanı’na İran Devrim Muhafızlarıyla ilişkili Yas Kargo uçağının iniş yapmasının ardından bir hava saldırısı düzenlemişti.,

Written by:

Çeşitli ülkelerde Astrofizik üzerine eğitim gördükten sonra, Uluslararası İlişkiler ve Gazetecilik üzerine dünya genelindeki önde gelen üniversitelerden dersler aldı, OSINT teknikleri konusunda uluslararası alanda tanınan araştırmacıların kurslarına katıldı. Birkaç yıl önce temelli olarak döndüğü Türkiye’de son 3 yıldır çeşitli yerli medya kuruluşlarında dış haber editörlüğü, savunma editörlüğü, tercümanlık ve OSINT araştırmaları yaptı. Kurucusu olduğu OSINT TURK'te Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlendi. Türkçe dışında iyi derecede İngilizce, İtalyanca, Fransızca ve Rusça biliyor.
View All Posts
Follow Me :

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası