Rus yarbay, Ukrayna ordusu tarafından esir alındı

Rus yarbay, Ukrayna ordusu tarafından esir alındı

Ukrayna’nın direnişi, yavaş yavaş topraklarını geri kazanmaya yönelik bir karşı saldırıya dönüşürken, Rus ordusunda moraller düşmüştü. Telegram hesaplarında paylaşılan yeni bir gelişmeye göre ise Rus bir yarbay esir düştü.


Rusya- Ukrayna savaşında yaşanan yeni bir gelişme, Ukrayna’da adeta kutlama havası esmesine sebep oldu.

RUS YARBAY ESİR DÜŞTÜ

İddiaya göre Rus bir yarbay, Ukrayna ordusu tarafından esir alındı. Toplam 3 askerin esir alındığı anları gösteren bir video yayınlandı. Yarbay olduğu iddia edilen kişinin yüzünde kan izleri olduğu görüldü. Yaralı olması muhtemel.

KİMLİK BİLGİLERİ VE VİDEOSU PAYLAŞILDI

Telegram kanallarından paylaşılan kimlik bilgilerinde esir alınanların bilgileri görülebiliyor. Kısa süre içinde resmi makamların açıklama yapması bekleniyor.

Image

Her ne kadar kimlik bilgileri ve videosu paylaşılmış olsa da; dezenformasyon faaliyetlerinin de farkında olarak; resmi açıklamaya kadar iddia olarak düşünülmeli ve temkinli davranılmalı.

Image

Gelişme resmi makamlar tarafından doğrulanırsa, Rusya için durum pek de parlak değil demektir.

Written by:

Çeşitli ülkelerde Astrofizik üzerine eğitim gördükten sonra, Uluslararası İlişkiler ve Gazetecilik üzerine dünya genelindeki önde gelen üniversitelerden dersler aldı, OSINT teknikleri konusunda uluslararası alanda tanınan araştırmacıların kurslarına katıldı. Birkaç yıl önce temelli olarak döndüğü Türkiye’de son 3 yıldır çeşitli yerli medya kuruluşlarında dış haber editörlüğü, savunma editörlüğü, tercümanlık ve OSINT araştırmaları yaptı. Kurucusu olduğu OSINT TURK'te Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlendi. Türkçe dışında iyi derecede İngilizce, İtalyanca, Fransızca ve Rusça biliyor.
View All Posts
Follow Me :

One thought on “Rus yarbay, Ukrayna ordusu tarafından esir alındı

  1. May I just say what a relief to find someone who genuinely knows what theyre discussing on the internet. You actually realize how to bring an issue to light and make it important. More people have to look at this and understand this side of the story. I was surprised youre not more popular because you most certainly have the gift.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası