Yunan basını: “Düşürülen Bayraktar TB-2’nin enkazını satın aldık”

Yunan basını: “Düşürülen Bayraktar TB-2’nin enkazını satın aldık”

Yunanistan basınında aktarılan iddialara göre Yunanistan, Libya’nın doğusunda düşürülen bir Bayraktar TB-2 enkazını “satın aldı”. Satın alınan Türk SİHA’sı, gizlice Bingazi’ye, oradan da bir balıkçı teknesi ile Atina’ya getirildi. Yunanistan, Bayraktar’ın sırlarının peşinde…


Yunanistan merkezli MEGA TV isimli televizyon kanalında yapılan bir tatışma programı sırasında çok ilginç bir iddia atıldı.

YUNANİSTAN, BAYRAKTAR’IN SIRLARININ PEŞİNDE

Program sunucusu, darbeci Hafter güçlerinin kontrol ettiği, Libya’nın doğusundaki Sirenayka eyaleti sınırları içerisinde milis güçler tarafından vurulan bir BayraktarTB2’nin enkazının Yunanistan tarafından “satın alındığını” aktardı.

BALIKÇI TEKNESİYLE GİZLİCE BİNGAZİ’DEN ATİNA’YA YOLCULUK

Bayraktar TB-2 SİHA’nın, enkazının Yunanistan tarafından satın alınmasının ardından, enkazın detaylı inceleme ve geri mühendislik yapılması amacıyla gizlice Bingazi’ye getirildiği iddiasının ardından; Bingazi’den Atina’ya kadar gizlilik içinde getirilmesi için bir balıkçı teknesinin kullanıldığı detayı da veriliyor.

Yunanistan, birçok kez denemesine karşın bir türlü savaşabilir bir SİHA üretememesiyle biliniyor.

Written by:

Çeşitli ülkelerde Astrofizik üzerine eğitim gördükten sonra, Uluslararası İlişkiler ve Gazetecilik üzerine dünya genelindeki önde gelen üniversitelerden dersler aldı, OSINT teknikleri konusunda uluslararası alanda tanınan araştırmacıların kurslarına katıldı. Birkaç yıl önce temelli olarak döndüğü Türkiye’de son 3 yıldır çeşitli yerli medya kuruluşlarında dış haber editörlüğü, savunma editörlüğü, tercümanlık ve OSINT araştırmaları yaptı. Kurucusu olduğu OSINT TURK'te Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlendi. Türkçe dışında iyi derecede İngilizce, İtalyanca, Fransızca ve Rusça biliyor.
View All Posts
Follow Me :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası