Putin, Kraliçe II. Elizabeth’in ölümünün ardından ne dedi?

Putin, Kraliçe II. Elizabeth’in ölümünün ardından ne dedi?

İngiltere’nin ülkeyle özdeşleşmiş olan kraliçesi dün yaşamını yitirdi. Dünyada geniş yankı bulan olayın ardından tüm dünyadan taziye mesajları yağdı. Liderler arasında en çok merak edilen taziye mesajı ise, Rusya lideri Vladimir Putin’inkiydi. İşte detaylar…


Birleşik Krallığı 70 yıl boyunca yöneten 96 yaşındaki Kraliçe II. Elizabeth, resmi açıklamalara göre dün akşam Türkiye saati ile 21:00 sularında yaşamını yitirdi.

İngiliz kamuoyu başta olmak üzere dünyanın birçok farklı ülkesi yasa girdi. Kraliyet ailesine tüm dünya liderlerinden taziye mesajları yağdı. Tarihi bir şahsiyet olan Kraliçe II. Elizabeth’in ardından en çok merak edilen mesaj ise Rusya liderinin mesajıydı.

“SİZE CESARET DİLİYORUM”

Rusya’nın İngiltere Büyükelçiliği’nin resmi Twitter hesabı aracılığıyla paylaşılan taziye mesajında Putin şöyle diyor:

Majesteleri,

Lütfen Kraliçe II. Elizabeth’in ölümünün ardından sunduğum taziyelerimi kabul ediniz.

Yakın dünya tarihindeki çoğu olay, ayrılmaz şekilde Majesteleri Kraliçe II. Elizabeth ile bağlantılı. Onyıllar boyunca II. Elizabeth hak ettiği şekilde tıpkı uluslararası arenada olduğu gibi kendi halkından sevgi ve saygı gördü.

Size bu ağır, tamir edilemez kaybınız karşısında cesaret ve azim diliyorum. Samimi bir empatiyle Büyük Britanya halkına ve Kraliyet Ailesi’ne desteklerimi sunuyorum.

Saygılarımla.

-Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin

(Çeviri: OSINT TURK)

Image

Written by:

Çeşitli ülkelerde Astrofizik üzerine eğitim gördükten sonra, Uluslararası İlişkiler ve Gazetecilik üzerine dünya genelindeki önde gelen üniversitelerden dersler aldı, OSINT teknikleri konusunda uluslararası alanda tanınan araştırmacıların kurslarına katıldı. Birkaç yıl önce temelli olarak döndüğü Türkiye’de son 3 yıldır çeşitli yerli medya kuruluşlarında dış haber editörlüğü, savunma editörlüğü, tercümanlık ve OSINT araştırmaları yaptı. Kurucusu olduğu OSINT TURK'te Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlendi. Türkçe dışında iyi derecede İngilizce, İtalyanca, Fransızca ve Rusça biliyor.
View All Posts
Follow Me :

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası