ABD’den PKK/PYD’ye skandal ziyaret: “Dualarımız kardeş askerlerimizle!”

ABD’den PKK/PYD’ye skandal ziyaret: “Dualarımız kardeş askerlerimizle!”

Orta Doğu’da ve diğer bölgelerde terör örgütlerini besleyerek vekil savaşçılar olarak kullanma politikasından, müttefiklerini kaybetmek pahasına asla vazgeçmeyen ABD, yine skandal bir adım attı. Bu kez de ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı’ndan (CENTCOM) bir general, PKK/PYD’nin kampını ziyaret etti. İşte detaylar…


ABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM), 8 Eylül’de terör örgütü PKK/PYD’nin El Hol kampında, terör örgütü DAEŞ ile çıkan bir çatışmada öldürülen iki teröristin ailelerine başsağlığı dileklerini iletti.

“DUALARIMIZ SDG’Lİ ASKER KARDEŞLERİMİZLE”

ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı’ndan General “Erik” Kurilla, CENTCOM’un kendi sitesinde yayınlanan resmi ve skandal açıklamada “Bunu kamptaki Suriye Demokratik Güçleri liderliğine doğrudan ifade ettim. SDG, DAEŞ’i bu coğrafyadan temizleme çabalarında tehlikeyle karşı karşıya ve dualarımız SDG asker kardeşlerimizle birlikte.” dedi ve şöyle devam etti:

“El Hol kampını, tüm sakinleri için daha güvenli hale getirecek geniş kapsamlı operasyon icra ettik. DAEŞ üyelerinin, kendi kampları içinde zincire vurulmuş kadınları ve kızları esir tuttuğunu, kamp sakinlerine işkence ettiğini ve aşağılık ideolojilerini yaymaya çalıştığını gördük. Sakinlerin çoğu DAEŞ’den kaçmaya çalışıyor.”

Image

“İŞ BİRLİĞİMİZİN BİR PARÇASI”

ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı’ndan General “Erik” Kurilla, skandal açıklamasında aynı zamanda, “El Hol kampında PYD ile beraber çalışmak, DAEŞ’in kalıcı yenilgisini sağlamak için devam eden iş birliğimizin bir parçası.”

Sözde kamp sakinleri ile konuşmalarından çıkardığı sonuçları ise şöyle aktarıyor:

“Burada konuştuğum insanlar sadece siviller. Çocuklarını huzur içinde büyütmek istiyorlar. Topluma döndürülebilecek kadın ve çocuklar var. Üretken olabilirler ve olmak da istemekteler”

İşte baktıkları harita!

“DÜNYA’NIN EMPATİ İLE BAKMASI GEREKİR”

General, dünya kamuoyundan PYD’ye karşı empati dilenerek, “Bu, uluslararası bir çözüm gerektiren bir durum ve yaklaşan bir felaket. Bunu çözmek, küresel topluluğun bu soruna empati ile bakmasını gerektirir.” ifadelerini kullandı, “Kamptaki güvenlik ve insani koşulları iyileştirmek için ABD Hükümeti ile diyalog halindeyim.”

ABD’nin Orta Doğu’da terör örgütlerini besleme ve vekil savaşçılar olarak kullanma politikası, görüldüğü gibi hız kesmeden devam ediyor.

Image

Kaynak: https://www.centcom.mil/MEDIA/STATEMENTS/Statements-View/Article/3154017/

Written by:

Çeşitli ülkelerde Astrofizik üzerine eğitim gördükten sonra, Uluslararası İlişkiler ve Gazetecilik üzerine dünya genelindeki önde gelen üniversitelerden dersler aldı, OSINT teknikleri konusunda uluslararası alanda tanınan araştırmacıların kurslarına katıldı. Birkaç yıl önce temelli olarak döndüğü Türkiye’de son 3 yıldır çeşitli yerli medya kuruluşlarında dış haber editörlüğü, savunma editörlüğü, tercümanlık ve OSINT araştırmaları yaptı. Kurucusu olduğu OSINT TURK'te Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlendi. Türkçe dışında iyi derecede İngilizce, İtalyanca, Fransızca ve Rusça biliyor.
View All Posts
Follow Me :

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası