Filipinler, donanmasını Çin gerginliğine hazırlıyor!

Filipinler, donanmasını Çin gerginliğine hazırlıyor!

Filipinler Donanması, Güneydoğu Asya’daki “komşu ülkelere karşı caydırıcılığını koruyabilmesi için” önümüzdeki beş yıl içinde çok daha modern savaş gemileri satın almayı planlıyor.


Filipinli donanma yetkililerinin açıkladığına göre, Filipinler, donanmasını yenilemeye başlayacak.

FİLİPİNLER, DONANMASINI YENİLİYOR

Filipinler Donanması’ndan Amiral Sezar Bernard Valencia’ya göre, ada ülkesi önümüzdeki birkaç yıl içinde yedi ilave Acero sınıfı gambot satın alacak.

Ayrıca yeni açık deniz devriye gemileri, inşaat iskeleleri ve yeni nesil korvetler de tedarik edilecek.

Valencia, yeni savaş gemilerinin gelişinin, Filipinler donanmasını, “kıyaslanabilir olarak denizdeki komşularından bile daha iyi” yapacağını ifade etti.

Şu anda, donanma iki yepyeni füze fırkateyni, iki denizaltı avcısı helikopter, iki çıkarma gemisi ve 12 çok amaçlı saldırı gemisine sahip.

Hali haırda elinde olan 6 savaş gemisi de İsrail Spike-ER karadan karaya füzelerle donatıldı.

Image

“ATIŞTA HEDEFİ 1 MİL KADAR KAÇIRDIK”

Valensiya ayrıca yaptığı konuşmasında, kendisinin ve diğer deniz personelinin bir deniz tatbikatı sırasında kullandığı, yaşlanmakta olan bir savaş gemisiyle ilgili unutulmaz bir deneyimi hatırladı.

Geminin modası geçmiş olduğu için bir hedefi “bir mil kadar” kaçırdıklarını itiraf etti.

“GÜVERTEMİZ KIRILMASIN DİYE ATEŞİ KESTİK”

Üstelik güvertenin kırılmak üzere olduğunu ve çökmek üzere olduğu için askerlere ateşi kesmelerinin söylendiğini söyledi.

“Deniz toplarımızın geri tepmesi nedeniyle güverte altına sağanak şeklinde pas yağıyordu” diye ekledi.

Ancak Valencia, Filipin Donanmasının filosunu modernize etmek için çok şey yaptığını kaydetti.

“EN GURUR VERİCİ ANLARIMIZ HALA GELECEKTE”

Yetkili, “Modern ve çok yetenekli olma vizyonumuz olan 2028 yılına doğru yol almaya devam ederken, Deniz Kuvvetlerimizin denizci milletimize vaadi, Donanmanızın hala daha iyi olabileceği ve Donanmanızın daha iyi olacağıdır” dedi.

“Ve yıllar içinde çok şey başarılmış olsa da, Donanmanın en gururlu anları hala gelecekte yatıyor.”

Written by:

Çeşitli ülkelerde Astrofizik üzerine eğitim gördükten sonra, Uluslararası İlişkiler ve Gazetecilik üzerine dünya genelindeki önde gelen üniversitelerden dersler aldı, OSINT teknikleri konusunda uluslararası alanda tanınan araştırmacıların kurslarına katıldı. Birkaç yıl önce temelli olarak döndüğü Türkiye’de son 3 yıldır çeşitli yerli medya kuruluşlarında dış haber editörlüğü, savunma editörlüğü, tercümanlık ve OSINT araştırmaları yaptı. Kurucusu olduğu OSINT TURK'te Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlendi. Türkçe dışında iyi derecede İngilizce, İtalyanca, Fransızca ve Rusça biliyor.
View All Posts
Follow Me :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası