ABD, Lavrov’a New York’a gidebilmesi için vize verdi!

ABD, Lavrov’a New York’a gidebilmesi için vize verdi!

Rusya – Ukrayna savaşında sonlara yaklaşıldığı yorumlarının yapıldığı son haftalarda; Moskova ABD’yi heyetine vize vermeyerek BM toplantılarından koparmakla suçlamıştı. Rusya merkezli Interfax, bir son dakika gelişmesi olarak, Rusya Dışişleri Bakanı Sergei Lavrov ve heyetine, New York’taki Birleşmiş Milletler toplantısına katılabilmesi için vize verdi.


Rus haber ajansı Interfax’ın, Rusya Dışişleri Bakanlığı’na dayandırdığı bir habere göre, Rusya Dışişleri Bakanı Sergei Lavrov ve ona eşlik edecek Rus heyetinin üyelerine ABD vizesi verildi.

Verilen bu vizenin, Rusya’nın Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’na katılmasını sağlamak için verildiği Rus kaynaklarca duyruldu.

RUSYA, ABD’Yİ “VİZE VERMEMEKLE” SUÇLUYORDU

Rusya haftalardır ABD’yi Rus heyeti üyelerine bugün New York’ta başlayacak olan 77. toplantıya katılmaları için vize vermediği için yerden yere vuruyordu.

Rusya Dışişleri Bakanlığı’ndan Interfax, biraz önce yaptığı açıklamada, “Bugün Lavrov ve ona eşlik edecek bazı kişilere vize verildi.” ifadelerini kullandı.

BM Genel Kurulu toplantısının üst düzey oturumları önümüzdeki hafta başlıyor.

Written by:

Çeşitli ülkelerde Astrofizik üzerine eğitim gördükten sonra, Uluslararası İlişkiler ve Gazetecilik üzerine dünya genelindeki önde gelen üniversitelerden dersler aldı, OSINT teknikleri konusunda uluslararası alanda tanınan araştırmacıların kurslarına katıldı. Birkaç yıl önce temelli olarak döndüğü Türkiye’de son 3 yıldır çeşitli yerli medya kuruluşlarında dış haber editörlüğü, savunma editörlüğü, tercümanlık ve OSINT araştırmaları yaptı. Kurucusu olduğu OSINT TURK'te Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlendi. Türkçe dışında iyi derecede İngilizce, İtalyanca, Fransızca ve Rusça biliyor.
View All Posts
Follow Me :

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası