Fransa’nın Türkiye’ye olan çifte standardı: Hindistan ziyaretinde akılalmaz açıklama!

Fransa’nın Türkiye’ye olan çifte standardı: Hindistan ziyaretinde akılalmaz açıklama!

ABD’nin Türkiye ve Hindistan’a S-400 alımı ve Rusya ile ilişkiler konusunda uyguladığı çifte standart, Fransa tarafında yankı buldu. Akılalmaz bir açıklamaya imza atan Fransız Dışişleri Bakanı’nın söyledikleri, “Rusya ile ilişkileri” bahane ederek Batı’nın Türkiye’yi kasten hedefe koyduğunu kanıtlar nitelikte.


Fransa Dışişleri Bakanı, Hindistan ziyaretinde çok ilginç açıklamalarda bulundu, Hindistan’ın Rusya ile ilişkisini “anladığını” ifade etti. Aynı ülke, Türkiye’yi Rusya ile en temel ilişkiler yüzünden topa tutmuştu.

“HİNDİSTAN’IN ENERJİ İHTİYACININ FARKINDAYIZ, SAYGI DUYUYORUZ”

Fransa Dışişleri Bakanı Catherine Colonna, India Today haber kanalına Perşembe günü ülkeyi ziyareti sırasında yaptığı açıklamada, Fransa’nın Hindistan’ın “enerji ihtiyacının ve Rusya ile olan diğer ilişkilerinin” farkında olduğunu ve buna “saygı duyduğunu” söyledi.

HİNDİSTAN’IN EN BÜYÜK SİLAH TEDAARİKÇİSİ DE RUSYA

Hindistan, Rusya’nın Şubat ayında Ukrayna’yı işgalini kınamadı, bunun yerine müzakere ve barış çağrısı yaptı. Rusya, Hindistan’ın en büyük silah tedarikçi ve Hindistan’ın Rusya’dan ham petrol ve kömür ithalatı Ukrayna savaşından bu yana arttı.

“RUSYA İLE İLİŞKİLERİMİZDEKİ FARKLILIKLARI BİLİYORUZ”

Frnsız Dışişleri Bakanı Colonna, röportaj sırasında gazetecinin kendisine “Hindistan’ın Rusya ile petrol ticareti ve diğer genel bağları hakkında bir soru yöneltmesi üzerine, “Frnsa ve Hindistan’ın Rusya ile ilişkilerindek farkları biliyoruz.” dedi.

Colonna, Hindistan’ın Rusya ile olan geçmiş ve şimdiki ilişkilerinin “tarihiniin farkındayız” ifadelerini kullandı ve ekledi: “Ülkenizin bazı ilişkilere devam etme kararına saygı duyuyoruz.”

Hindistan, son haftalarda Batılı diplomatlar ve diğer yetkililerden yoğun ziyaretlere sahne oldu.

Written by:

Çeşitli ülkelerde Astrofizik üzerine eğitim gördükten sonra, Uluslararası İlişkiler ve Gazetecilik üzerine dünya genelindeki önde gelen üniversitelerden dersler aldı, OSINT teknikleri konusunda uluslararası alanda tanınan araştırmacıların kurslarına katıldı. Birkaç yıl önce temelli olarak döndüğü Türkiye’de son 3 yıldır çeşitli yerli medya kuruluşlarında dış haber editörlüğü, savunma editörlüğü, tercümanlık ve OSINT araştırmaları yaptı. Kurucusu olduğu OSINT TURK'te Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlendi. Türkçe dışında iyi derecede İngilizce, İtalyanca, Fransızca ve Rusça biliyor.
View All Posts
Follow Me :

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası