Guatemala’nın bağımsızlık günü konseri kana bulandı: 9 ölü, 20 yaralı!

Guatemala’nın bağımsızlık günü konseri kana bulandı: 9 ölü, 20 yaralı!

Guatemala’nın bağımsızlık günü kutlamalarına gölge düştü. Ülkenin Quetzaltenango şehrindeki büyük konserde çıkan izdihamda birçok kişi öldü, onlarca yaralı var. İzdihamın sebebi ise henüz bilinmiyor.


Orta Amerika ülkesi Guatemala’nın bağımsızlık günü kutlamaları kana bulandı.

KONSERDE İZDİHAM ÇIKTI

Guatemalalı yetkililer, Perşembe günü yaptığı açıklamada, Guatemala’nın batısındaki Quetzaltenango kentindeki büyük bir konserde çıkan korkunç izdihamda en az dokuz kişinin öldüğünü ve 20 kişinin yaralandığını söyledi.

Guatemala Kızıl Haç’ının resmi Twitter hesabından paylaştığı yürek burkan görüntülerde, ilk yardım görevlilerinin yaralılara yardım ettiği ve olay yerindeki çok sayıdaki ambulans göze çarpıyor.

ÖLENLERİN KİMLİKLERİ BİLE BELİRLENEMEDİ

Yerel basın, bahsi geçen konserin Orta Amerika ülkesi olan Guatemala’nın bağımsızlık gününün kutlandığı bir etkinlik olduğunu bildirdi.

Yerel itfaiyeciler Twitter’dan yaptığı açıklamada, bazılarında kırık şüphesi bulunan yaralıların hastaneye kaldırıldığını söyledi.

Guatemala gazetesi Prensa Libre, ölülerin kimliğinin bile henüz yetkililer tarafından belirlenmediğini söyledi.

Written by:

Çeşitli ülkelerde Astrofizik üzerine eğitim gördükten sonra, Uluslararası İlişkiler ve Gazetecilik üzerine dünya genelindeki önde gelen üniversitelerden dersler aldı, OSINT teknikleri konusunda uluslararası alanda tanınan araştırmacıların kurslarına katıldı. Birkaç yıl önce temelli olarak döndüğü Türkiye’de son 3 yıldır çeşitli yerli medya kuruluşlarında dış haber editörlüğü, savunma editörlüğü, tercümanlık ve OSINT araştırmaları yaptı. Kurucusu olduğu OSINT TURK'te Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlendi. Türkçe dışında iyi derecede İngilizce, İtalyanca, Fransızca ve Rusça biliyor.
View All Posts
Follow Me :

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası