Ölü ambulans şoförü ve kaybolan korumalar: İşte Putin’e suikast girişiminin tüm detayları!

Ölü ambulans şoförü ve kaybolan korumalar: İşte Putin’e suikast girişiminin tüm detayları!

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e yapılan ve dünyayı çalkalayan suikast girişimi hakkında çok ilginç detaylar ortaya atıldı. Ambulans, Rus İstihbaratı ve ortadan kaybolan korumalar ne anlama geliyor?


Rusya ve Ukrayna savaşında dengelerin Ukrayna tarafına döndüğü bu günlerde, Rus lideri Vladimir Putin’e suikast girişimi olduğu iddia edildi. 

HER ŞEY AMBULANSIN ÖNÜNÜ KESMESİYLE BAŞLADI

Ortaya atılan çarpıcı iddiaya göre, başkent Moskova’da dahi kendini güvende hissetmeyen Rusya Devlet Başkanı, gizli bir seyahat rotası olan ve beş araçtan oluşan konvoyun üçüncü aracı olan limuzininde, konutuna dönüş yolundaydı. 

Hareketli dakikalar, konvoya liderlik eden zırhlı aracın önünü bir ambulansın kasten kapatması veya kesmesi ile başladı.

Tam da o sıralarda Putin’in bulunduğu üçüncü aracın sol ön lastiğinden dumanlar yükselmeye başladı. Dumanları ise yüksek sesli bir patlama izledi. Aracın hasar durumu bilinmese de, makam aracının yaşananların ardından olay yerinden uzaklaşarak güvenli bir bölgeye gidilebildiği aktarıldı. 

Konvoyun ilk aracının önünü kesen ambulansı kullandığı idda edilen sürücünün cansız bedeni olay yerinde bulundu. 

RUS CASUSLARI DA İŞİN İÇİNDE OLABİLİR

Dünya’yı çalkalandıran iddaya göre, Rus casusları da işin içinde. Yaşanan suikast girişiminin ardından konvoyun ilk aracındaki üç korumanın ortadan kaybolduğu da iddia edilen bilgiler arasında. Ambulansın önünü kestiği ilk araç, olay yerinden birkaç kilometre ileride boş bir şekilde bulundu.  Bu korumaların akıbeti ise henüz bilinmiyor. 

Sadece Putin’in en yakın çevresindeki güvenlik personellerinin bilebileceği rotadan haberdar olan yalnızca konvoydaki korumalardı. İddiaya göre bu bilgiler, suikasti gerçekleştirmek amacıyla sızdırıldı. Rusya Devlet Başkanı Putin’in yaşanan olayın hemen ardından kişisel koruma müdürü dahil birkaç sorumlu tuttuğu kişiyi görevden uzaklaştırdı. Bu isimlerin gözaltında tutulduğu iddia edildi.

Written by:

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası