İngiltere Kralı, 100 çalışanını birden işten çıkardı!

İngiltere Kralı, 100 çalışanını birden işten çıkardı!

Krallık’ının ilk haftasında kullandığı kaleme ve tören masasının düzenine sinirlenmesiyle dikkat çeken Kral 3. Charles, çalışanlarını işten çıkarıyor. Kral 3.Charles’in bu davranışları, İngiliz toplumu tarafından eleştiriliyor…


Birleşik Krallık’ın yeni hükümdarı Kral 3. Charles, Clarence House’ta çalışan 100 çalışanını kovdu. 

“KALPSİZCE BİR ŞEY”

Londra’nın merkezindeki St James Sarayı’nın yanında bulunan Clarence House, Galler Prensi ve Cornwall Düşesi’nin Londra’daki resmi konutu. Yeni Kral 3.Charles ve eşi Camilla,  son hükümdar Kraliçe 2. Elizabeth’in bir hafta önce gelen ölüm haberinin ardından Elizabeth’in yaşadığı Buckingham Sarayı’na taşınıyor. Bu taşınma sürecinde Clarence House’ta çalışanların da Buckingham Sarayı’na transfer edilmesi bekleniyordu. 

Fakat, İngiltere Guardian tarafından salı günü yayınlanan bir rapor bu transferin olmayacağını işaret ediyor. Rapor da, yeni Kral’ın eski evinde,  uzun süredir  çalışanların da dahil olmak üzere 100 çalışanın, Kral 3. Charles’ın tahta geçmesinin ardından işlerini kaybedebileceklerine dair bilgilendirildikleri ifadesi yer aldı. 

Bir kamu hizmeti sendikası, yas döneminde Kral 3. Charles’ın personellerini işten çıkarmasını “kalpsizce bir şey” olarak yorumladı.

ALTERNATİF İSTİHDAM 

Sekreterler, finans ofisi çalışanları, iletişim ekibi ve ev personeli, Edinburgh’daki St.Giles Katedrali’nde Kraliçe için yapılan cenaze töreni sırasında işten çıkarılacakları haberini aldılar.

BBC’ye göre, Kraliyet Ailesi’nin duyurunun Kraliçe’nin cenazesinden sonraya erteleme çabalarına rağmen, işten çıkarılma bilgisinin ilk fırsatta personelle paylaşılması konusunda yasal tavsiye aldığını söylüyor. 

İşten çıkarılan personele, tüm kraliyet hanelerinde alternatif istihdam, dışarıdan yeni işler bulma konusunda yardım ve yasal asgari miktarından fazla işten çıkarma ödemesi yapması bekleniyor. 

Written by:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası