Hindistan’ın küresel piyasalarda rekabetini arttırmaya yönelik attığı adım

Hindistan’ın küresel piyasalarda rekabetini arttırmaya yönelik attığı adım

Hindistan’daki lojistik maliyetlerini düşürmek için Hindistan Ulusal Lojistik Planı, bu gün devreye giriyor.  Hindistan Başbakan’ı Narenda Modi, Yeni Delhi’deki Vigyan Bhawan’da projeyi başlatacak. 


Hindistan’ın bir süredir üzerine çalıştığı Ulusal Lojistik Planı bu gün devreye giriyor. 

REKABETİ ARTTIRMAK İÇİN

Başbakan Narenda Modi, 17 Eylül Cumartesi günü Ulusal Lojistik Politikasını (NLP) başlatıyor. Başbakan Modi konuşmasında, NLP hakkında “Hint mallarının rekabet gücünü artırma, ekonomik büyümeyi artırma ve istihdam fırsatlarını artırma çabasıdır.” yorumunda bulundu.

Hindistan’da lojistik maliyeti diğer gelişmiş ekonomilere kıyasla yüksek olduğu için küresel piyasalarda dezavantajlı oluyordu. 

BAŞBAKANIN VİZYONU 

Hindistan: Gayrisafi Yurtiçi Hasıla GSYH Temmuz 2019-Mart 2022

Hindistan’ın Gayrisafi Yurtiçi Hasıla’tı (GSYH)2022 yılının başında  %0.8 büyüdü.

Ağustos ayında açıklanan rakamlara göre Hindistan’da yaşanan enflasyon %7.  Enflasyonun yaşam maliyetini arttırdığı bu zamanlarda Hindistan hükümeti vatandaşına güven vermeye çalışıyor.

Hindistan Başkanlık Ofisinin yaptığı bir açıklamaya göre, Hindistan hükümetinin 2014’ten bu yana hem iş yapma hem de yaşam kolaylığını iyileştirmeye büyük önem verdiğini söyledi.

Başkanlık açıklamasında, “Dünya standartlarında modern altyapı geliştirmek Başbakanın vizyonu olmuştur. Böylelikle Hindistan küresel piyasalarda daha rekabetçi bir konuma gelecek.” dendi.

Veri: tradingeconomics.com

Written by:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası