İsrail, sabaha karşı Şam Uluslararası Havalimanı’nı vurdu!

İsrail, sabaha karşı Şam Uluslararası Havalimanı’nı vurdu!

İsrail bu sabaha karşı Şam Uluslararası Havalimanını vurdu.

BU SABAH ERKEN SAATLERDE AÇIKLAMA YAPILDI

İsrail Savunma Bakanlığı, bu sabah (Cumartesi günü) erken saatlerde yaptığı açıklamada, İsrail Hava Kuvvetleri’nin Suriye’nin Şam Uluslararası Havaalanı’na ve başkentin güneyindeki diğer mevzilere hava saldırısı düzenlediğini bildirdi.

Bakanlık ayrıca, saldırıda beş askerin öldüğünü ve saldırıın maddi hasara yol açtığını söyledi.

Bakanlıktan yapılan son açıklamada, Suriye hava savunma sistemlerinin saldırıyı engellediği ve füzelerin çoğunu düşürmeyi başardığı da kabul edildi.

Saldırının Havaalanı operasyonlarını etkileyip etkilemediğine dair hemen bir teyit gelmedi.

İsrail ordusu, dış haberler hakkında yorum yapmayacağını açıkladı.

İSTİHBARAT KAYNAKLARI: HEDEF İRAN’IN YOLLADIĞI SİLAHLAR

Bölgesel diplomatik ve istihbarat kaynakları Reuters’e verdiği demeçte, İsrail’in, İran’ın Hizbullah da dahil olmak üzere Suriye ve Lübnan’daki müttefiklerine silah göndermesini engellemek için Suriye havaalanlarına yönelik saldırıları yoğunlaştırdığını söyledi.

Tahran, kara transferlerinde yaşanan aksaklıkların ardından hava taşımacılığını, Suriye’deki kuvvetlerine ve müttefik savaşçılarına askeri teçhizat taşımanın daha güvenilir bir yolu olarak son zamanda benimsedi.

Written by:

Çeşitli ülkelerde Astrofizik üzerine eğitim gördükten sonra, Uluslararası İlişkiler ve Gazetecilik üzerine dünya genelindeki önde gelen üniversitelerden dersler aldı, OSINT teknikleri konusunda uluslararası alanda tanınan araştırmacıların kurslarına katıldı. Birkaç yıl önce temelli olarak döndüğü Türkiye’de son 3 yıldır çeşitli yerli medya kuruluşlarında dış haber editörlüğü, savunma editörlüğü, tercümanlık ve OSINT araştırmaları yaptı. Kurucusu olduğu OSINT TURK'te Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlendi. Türkçe dışında iyi derecede İngilizce, İtalyanca, Fransızca ve Rusça biliyor.
View All Posts
Follow Me :

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası