Türk bankalarından ardı ardına açıklamalar: Rusya dikkatle izliyor!

Türk bankalarından ardı ardına açıklamalar: Rusya dikkatle izliyor!

Rusya’nın bankacılık ve ödeme sistemlerine verilen zararı bir nebze hafifletmeye çalışan Türk bankaları, bu girişimlerinden ardı ardına vazgeçiyor. Dün İş Bankası’nın yaptığı açıklamanın hemen ardından şimdi de Denizbank bir açıklama yaptı.


Türkiye’nin önde gelen bankalarından biri olan Denizbank -Rusya’nın gözlerini Türkiye’ye çevirmesine neden olan- bir açıklama yaparak, Rusya’nın ödeme sisteminden çekildiğini bildiren ikinci banka olduğunu bildirdi.

“RUSYA’NIN YAPTIRIMLARDAN KAÇMASINA YARDIM ETME SUÇLAMASI BASKISI”

Denizbank Sözcüsü, Rus ödeme sistemi olan Mir’de artık hizmet sağlayamadığını ve “Rusya’nın ABD tarafından Moskova’ya yönelik yaptırımlardan kaçmasına yardım etmekle suçlanma baskısının ardından” bu tür işleri askıya aldığını ifade etti.

Bankanın sözcüsü, Mir konusu sorulduğunda, açıkça “Şu anda hizmet vermiyoruz” dedi.

TÜRK BANKALARI ART ARDA “MİR”DEN ÇIKIYOR: DİĞERLERİ DE EKLENEBİLİR

Pazartesi günü erken saatlerde de bir diğer büyük Türk bankası olan İş Bankası, ABD Hazine Bakanlığı’nın geçen hafta Rus kuruluşu Mir’e yönelik yaptırım duyurusunu değerlendirerek söz konusu ödeme sisteminin kullanımını askıya aldığını söylemişti.

Written by:

Çeşitli ülkelerde Astrofizik üzerine eğitim gördükten sonra, Uluslararası İlişkiler ve Gazetecilik üzerine dünya genelindeki önde gelen üniversitelerden dersler aldı, OSINT teknikleri konusunda uluslararası alanda tanınan araştırmacıların kurslarına katıldı. Birkaç yıl önce temelli olarak döndüğü Türkiye’de son 3 yıldır çeşitli yerli medya kuruluşlarında dış haber editörlüğü, savunma editörlüğü, tercümanlık ve OSINT araştırmaları yaptı. Kurucusu olduğu OSINT TURK'te Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlendi. Türkçe dışında iyi derecede İngilizce, İtalyanca, Fransızca ve Rusça biliyor.
View All Posts
Follow Me :

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası