Darbeci askerler 11 ilkokul çocuğunu katletti: O anlar kamerada!

Darbeci askerler 11 ilkokul çocuğunu katletti: O anlar kamerada!

Haberimizdeki korkunç videonun da anbean gösterdiği gibi, Myanmar’da darbeci askerler 11 ilkokul çocuğunu katletti. Geçen yıl Myanmar’da yaşanan ve Çin destekli olduğu iddia edilen bir darbeyle yönetimi ele geçiren cuntacılar, o günden beri gerçekleştirdikleri operasyonlarda “yanlışlıkla” 2300 sivil öldürdü.


Birleşmiş Milletler’e bağlı olarak UNICEF, Çin güdümünde yapıldığı iddia edilen bir darbeyle başa gelen cuntanın yönetiyor olduğu Myanmar’daki bir köye hava saldırısı düzenlendiğini bildirdi.

DARBECİ ASKERLER 11 İLKOKUL ÖĞRENCİSİNİ KATLETTİ

SİHA’larla yapılan bombalamada ve helikopterlerle inen darbeci askerlerin açtığı ateş sonucunda en az 11 ilkokul öğrencisinin öldüğünü bildirdi. Darbeci hükümet ise “isyancıları” vurduklarını iddia etti. O anlar ise anbean kaydedildi…

GEÇEN YILDAN BU YANA OPERASYONLARDA “YANLIŞLIKLA” 2300 SİVİL ÖLDÜRÜLDÜ

Myanmar, geçen yıl Şubat ayında ordunun bir darbeyle iktidarı ele geçirmesinden bu yana tammen kaos içinde. Yerel bir insan hakları izleme grubuna göre, muhaliflere yönelik operasyonlarda yaklaşık 2.300 sivil öldürüldü.

Ülkenin kuzeybatısındaki Sagaing bölgesi en kanlı çatışmalara sahne oldu ve darbe karşıtı militanlar ile darbeci ordu arasındaki savaş sırasında bölgedeki “tüm köyler” yakıldı.

SON YAŞANAN OLAY İSE TÜM DÜNYAYI AYAĞA KALDIRMALI

UNICEF, Cuma günü Sagaing’in Depeyin ilçesinde meydana gelen feci bir olayı kınadığını duyurdu.

UNICEF Pazartesi günü yayınladığı bildiride, “16 Eylül’de sivil bölgelere yapılan hava saldırısında ve ayrım gözetmeksizin açılan ateşlerde en az 11 ilkokul çocuğu öldü” ifadelerini kullandı.

Birleşmiş Milletler, okulların güvenli olması ve asla hedef alınmaması gerektiğini söyledi.

UNICEF, “Aynı okuldan en az 15 çocuk hala kayıp” diyerek, çocukların güvenliğinin “derhal” sağlanması çağrısında bulundu.

OLAYI KANITLAYAN RAHATSIZ EDİCİ VİDEOYU, EĞER İSTERSENİZ İZLEYEBİLİRSİNİZ

Yerel bir vatandaştan elde edilen rahatsız edici video görüntüleri, yerde kan bulunan bir ilkokul sınıfını, çatıda oluşan hasarı ve oğlunun cesedinin başında ağlayan bir anneyi gösteriyor…

Cunta, etnik bir isyancı grup olan Kachin Bağımsızlık Ordusu’ndan ve yerel bir darbe karşıtı milis grubundan militanların bölgede silah taşıdığına dair bir ihbar aldığını iddia etti. Daha sonra köye helikopterlerle asker gönderdiklerini doğruladı.

Written by:

Çeşitli ülkelerde Astrofizik üzerine eğitim gördükten sonra, Uluslararası İlişkiler ve Gazetecilik üzerine dünya genelindeki önde gelen üniversitelerden dersler aldı, OSINT teknikleri konusunda uluslararası alanda tanınan araştırmacıların kurslarına katıldı. Birkaç yıl önce temelli olarak döndüğü Türkiye’de son 3 yıldır çeşitli yerli medya kuruluşlarında dış haber editörlüğü, savunma editörlüğü, tercümanlık ve OSINT araştırmaları yaptı. Kurucusu olduğu OSINT TURK'te Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlendi. Türkçe dışında iyi derecede İngilizce, İtalyanca, Fransızca ve Rusça biliyor.
View All Posts
Follow Me :

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası