Rus askerinin telsiz konuşması sızdı: Durumları berbat!

Rus askerinin telsiz konuşması sızdı: Durumları berbat!

Ukrayna istihbaratı, Rus askerlerinin şifresiz telsiz konuşmalarını düzenli olarak dinliyor. Son dönemde sıkça karşılaşıldığı anlaşılan sorun ise aynı: Cephane yetersizliği. Ukrayna istihbaratı tarafından paylaşılan bir telsiz konuşmasında Ukrayna’ya gönderilen bir Rus askerinin, Moskova’nın Rus Kara Kuvvetleri’ni desteklemek için yeterince silah ve teçhizat göndermemesinden yakındığı duyuldu. Üçyüz bin yedek askeri seferber eden Rusya’nın ise cephaneyi nasıl karşılayacağı belirsiz.


Ukrayna İsithbaratı (SSU) tarafından yayınlanan başka bir telsiz görüşmesinde, bir Rus askerinin kimliği belirsiz başka bir adamla konuştuğu ve biriminin Donetsk cephesinde kuşatıldığını bildirdiği duyuldu.

DONETSK’TEKİ RUS ASKERLERİNİN DURUMUNU ORTAYA KOYDU

Kendisi ve diğer Rus askerlerinin Ukrayna saldırılarına karşı koymak için silahlarının tükendiğini de söyledi. -Üçyüz bin yedek askeri seferber eden Rusya’nın ise cephaneyi nasıl karşılayacağı belirsiz.

Söz konusu kimliği belirsiz asker, ayrıca biriminin “devasa kayıplara” uğradığını, ancak onları savaş alanından çekmenin şu anda çok tehlikeli olduğunu söyledi.

Endişeli asker, bulundukları yerdeki herkesin – çocuklar dahil – onlardan nefret ettiğini de ifade etti. Bu söz özellikle dikkat çekti.

SAVAŞTAN ÇIKIŞ YOLU: TESLİM OLMAK

Konuşma devam ederken asker, konuştuğu kişiye sinirlerinin artık çok bozulduğunu ve eve dönmek istediğini iletti.

SSU, bu telsiz konuşmasını paylaşırken sık sık yaptığı bir hatırlatmayı tekrarladı. SSU, Rus işgalcilere sürekli olarak savaştan çıkmanın bir yolunun Ukrayna Ordusuna teslim olmak olduğunu bildirdi.

Ancak Ukrayna İstihbarat Teşkilatı, gönüllü olarak teslim olan tüm güçlerin işledikleri iddia edilen savaş suçlarının sorumluluğunu taşımaya hala devam edeceğini de iletti.

Written by:

Çeşitli ülkelerde Astrofizik üzerine eğitim gördükten sonra, Uluslararası İlişkiler ve Gazetecilik üzerine dünya genelindeki önde gelen üniversitelerden dersler aldı, OSINT teknikleri konusunda uluslararası alanda tanınan araştırmacıların kurslarına katıldı. Birkaç yıl önce temelli olarak döndüğü Türkiye’de son 3 yıldır çeşitli yerli medya kuruluşlarında dış haber editörlüğü, savunma editörlüğü, tercümanlık ve OSINT araştırmaları yaptı. Kurucusu olduğu OSINT TURK'te Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlendi. Türkçe dışında iyi derecede İngilizce, İtalyanca, Fransızca ve Rusça biliyor.
View All Posts
Follow Me :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası