Rusya: “Stratejik nükleer silahlar kullanılabilir. Artık geri dönüş yok!”

Rusya: “Stratejik nükleer silahlar kullanılabilir. Artık geri dönüş yok!”

Eski Rusya Devlet Başkanı ve şimdiki Rusya Güvenlik Konseyi Başkan Yardımcısı olan Dmitry Medvedev, Ukrayna’daki referandumu referans vererek “korumak için stratejik nükleer silah kullanılabilir” ifadelerini kullandı ve ekledi: “Artık geri dönüş yok”.


Rusya’nın önemli isimlerinden biri olan Dmitry Medvedev’den tüm dünyayı tedirgin eden açıklamalar geldi.

“STRATEJİK NÜKLEER SİLAHLAR KULLANILABİLİR”

Eski Rusya Devlet Başkanı Dmitry Medvedev, Perşembe günü (birkaç saat önce) yaptığı açıklamada, “stratejik nükleer silahlar” da dahil olmak üzere Moskova’nın cephaneliğinde bulunan herhangi bir silahın, Rusya’da bulunan bölgeleri Ukrayna’dan savunmak için kullanılabileceğini söyledi.

“ARTIK GERİ DÖNÜŞ YOK”

Şimdiki Rusya Güvenlik Konseyi başkan yardımcısı Medvedev, Rus işgali altındaki Ukrayna topraklarının geniş bir bölümünde Rusya tarafından kurulan ve ayrılıkçı yetkililer tarafından düzenlenen referandumların yapılacağını ve artık “geri dönüşün olmadığını” söyledi ve ekledi: “Donbas (Donetsk ve Luhansk) cumhuriyetleri ve diğer bölgeler Rusya’ya kabul edilecek.”

“YENİ İLKELER”

Medvedev, tüm bölgelerin korunmasının Rus silahlı kuvvetleri tarafından önemli ölçüde güçlendirileceğini belirterek, şunları ekledi:

“Rusya, yalnızca seferberlik yeteneklerinin değil, stratejik nükleer silahlar ve yeni ilkelere dayalı silahlar da dahil olmak üzere herhangi bir Rus silahının bu tür bir koruma için kullanılabilir.”

REFERANDUM YAPILACAK: BATI SONUÇLARI TANIMIYOR

Cuma gününden itibaren Ukrayna’nın Donetsk, Luhansk, Kherson ve Zaporizhzhia eyaletlerinin yanı sıra Mykolaiv eyaletinin Rusya’nın elindeki bölgelerinde yapılacak olan referandumların, ezici bir çoğunlukla Rusya’ya katılmayı destekleyen sonuçlar vermesi bekleniyor.

Askeri işgal altında birkaç gün öncesinden haber verilerek düzenlenen bu oylamalar, Kiev ve Batılı müttefikleri tarafından tanınmayacak.

Written by:

Çeşitli ülkelerde Astrofizik üzerine eğitim gördükten sonra, Uluslararası İlişkiler ve Gazetecilik üzerine dünya genelindeki önde gelen üniversitelerden dersler aldı, OSINT teknikleri konusunda uluslararası alanda tanınan araştırmacıların kurslarına katıldı. Birkaç yıl önce temelli olarak döndüğü Türkiye’de son 3 yıldır çeşitli yerli medya kuruluşlarında dış haber editörlüğü, savunma editörlüğü, tercümanlık ve OSINT araştırmaları yaptı. Kurucusu olduğu OSINT TURK'te Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlendi. Türkçe dışında iyi derecede İngilizce, İtalyanca, Fransızca ve Rusça biliyor.
View All Posts
Follow Me :

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası