Çin: “Uygurlar konusunda harekete geçilirse kavgaya hazırız!”

Çin: “Uygurlar konusunda harekete geçilirse kavgaya hazırız!”

Çin, bazı sebeplerden dünya gündemine oturmayı bir türlü başaramayan Uygurlara uyguladığı insanlık dışı eylemlerinde ısrarcı. Çinli bir yetkili -kimyasal kısırlaştırmadan, beyin yıkamaya ve diğer birçok distopik uygulamaya maruz kalan- Uygurlar konusunda “BM’de bir hareket olursa kavgaya hazırız” açıklamasında bulundu.


Sincan Uygur bölgesinden Çinli bir yetkili, Perşembe günü yaptığı açıklamada çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Yetkili, Sincan’ın batı bölgesindeki bir Birleşmiş Milletler kuruluşunun, Çin’in insan hakları siciline leke sürmeye kalkması ihtimaline karşı “önlemler” hazırladığını açıkladı.

BİR GRUP ÜLKE, ÇİN’E KARŞI TAVIR ALMA PLANI YAPIYOR

Birleşmiş Milletler’in, Çin’in Sincan bölgesindeki Uygur Türklerinin ve diğer Müslümanların gözaltına alınmasının insanlığa karşı suç teşkil edebileceğini söyleyen bir rapor yayınlamasının ardından dünyanın bazı ülkeler ayağa kalktı.

Çin’e karşı tavır almak için bir araya gelen grup ülke, Cenevre’de devam eden bir BM insan hakları konseyi toplantısında Çin’e karşı harekete geçmeyi düşünüyor.

“KORKMUYORUZ, KAVGAYA HAZIRIZ”

Sincan hükümet sözcüsü Xu Guixiang, Cenevre’de gazetecilere verdiği demeçte, konseyde olası bir Çin karşıtı harekete atıfta bulunarak “Bundan korkmuyoruz” dedi ve ekledi: “Karşı tedbirler alacağız. Adaletin ışığı dünyada parlasın diye kavga edeceksek buna hazırız”.

Written by:

Çeşitli ülkelerde Astrofizik üzerine eğitim gördükten sonra, Uluslararası İlişkiler ve Gazetecilik üzerine dünya genelindeki önde gelen üniversitelerden dersler aldı, OSINT teknikleri konusunda uluslararası alanda tanınan araştırmacıların kurslarına katıldı. Birkaç yıl önce temelli olarak döndüğü Türkiye’de son 3 yıldır çeşitli yerli medya kuruluşlarında dış haber editörlüğü, savunma editörlüğü, tercümanlık ve OSINT araştırmaları yaptı. Kurucusu olduğu OSINT TURK'te Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlendi. Türkçe dışında iyi derecede İngilizce, İtalyanca, Fransızca ve Rusça biliyor.
View All Posts
Follow Me :

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası