Mültecileri taşıyan tekne battı: 71 kişinin cesedine ulaşıldı, 60 kişi kayıp!

Mültecileri taşıyan tekne battı: 71 kişinin cesedine ulaşıldı, 60 kişi kayıp!

Suriye Sağlık Bakanı, yaşanan mülteci faciasını duyurdu. Açıklamaya göre, mültecilerin seyahat ettikleri teknenin Suriye kıyılarında batması sebebiyle 71 mültecinin cesedine ulaşıldı.


Suriye’nin açıklarında mültecileri taşıyan bir tekne battı. Teknenin battığında Avrupa’ya doğru gitmekte olduğu sanılıyor.

71 CESEDE ULAŞILDI

Kurtarma çalışmaları hala süren kazada 71 mültecinin cesedine ulaşıldı. Faciadan sağ kalan 20 kişi, Suriye’nin Tartus kentindeki bir hastanede tedavi altına alındı.

150 KİŞİ OLABİLİR

Yetkililer, Perşembe günü tekne battığında, gemide aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu, 120-150 arası Lübnan, Suriye ve Filistin vatandaşının olduğuna inanıldığını söyledi.

KURTARMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Kazaya neyin sebep olduğu henüz belli değil. Kurtarma girişimi hala sürüyor.

Yetkililer, geminin Lübnan’ın Trablus liman kenti yakınlarındaki Minyeh kentinden ayrıldığını da tespit ettiklerini sözlerine ekledi.

Suriye’nin Akdeniz kıyısında yer alan Tartus, hayatta kalanların nakledildiği Lübnan’ın liman kenti Trablus’un yaklaşık 50 km kuzeyinde bulunuyor.

Written by:

Çeşitli ülkelerde Astrofizik üzerine eğitim gördükten sonra, Uluslararası İlişkiler ve Gazetecilik üzerine dünya genelindeki önde gelen üniversitelerden dersler aldı, OSINT teknikleri konusunda uluslararası alanda tanınan araştırmacıların kurslarına katıldı. Birkaç yıl önce temelli olarak döndüğü Türkiye’de son 3 yıldır çeşitli yerli medya kuruluşlarında dış haber editörlüğü, savunma editörlüğü, tercümanlık ve OSINT araştırmaları yaptı. Kurucusu olduğu OSINT TURK'te Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlendi. Türkçe dışında iyi derecede İngilizce, İtalyanca, Fransızca ve Rusça biliyor.
View All Posts
Follow Me :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası