Odessa semalarında İran’dan getirilen kamikaze İHA görüldü!

Odessa semalarında İran’dan getirilen kamikaze İHA görüldü!

Rusya’nın Ukrayna’yı işgal girişimi sebebiyle çıkan savaş, son günlerde bambaşka yerlere evrilme eğilimi taşıyor.


Ukrayna’nın uzun süredir beklenen karşı saldırısının beklenmedik başarısı, savaşın iki tarafında da birçok şeyi değiştirdi. Karadeniz sahillerine vuran tanımlanamayan SİDA’lar, ilan edilen seferberlikler ve BM’de edilen küfürlere şimdi de bir başkası eklendi.

İRAN’IN KAMİKAZE İHA’LARI ODESSA SEMALARINDA

Bölgedeki kaynaklardan birkaç dakika önce gelen bilgiye göre, İran’a ait olduğu düşünülen bir kamikaze İHA, Ukrayna’nın liman kenti Odessa üzerinde uçarken görüntülendi.

Rusya, kısa süre önce İran’a bir heyet göndermiş ve İran’ın İHA’larıyla ilgilendiğini bildirmişti. Görünüşe göre sahada kullanılmaya başladılar.

Written by:

Çeşitli ülkelerde Astrofizik üzerine eğitim gördükten sonra, Uluslararası İlişkiler ve Gazetecilik üzerine dünya genelindeki önde gelen üniversitelerden dersler aldı, OSINT teknikleri konusunda uluslararası alanda tanınan araştırmacıların kurslarına katıldı. Birkaç yıl önce temelli olarak döndüğü Türkiye’de son 3 yıldır çeşitli yerli medya kuruluşlarında dış haber editörlüğü, savunma editörlüğü, tercümanlık ve OSINT araştırmaları yaptı. Kurucusu olduğu OSINT TURK'te Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlendi. Türkçe dışında iyi derecede İngilizce, İtalyanca, Fransızca ve Rusça biliyor.
View All Posts
Follow Me :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası