Rusya’da askere alınan bir babanın küçük çocuğu hüngür hüngür ağladı!

Rusya’da askere alınan bir babanın küçük çocuğu hüngür hüngür ağladı!

Telegram’da paylaşılan bir videoda, savaşın en acı seslerinden biri duyuluyor: Babasına hoşçakal derken ağlayan ufak bir çocuğun sesi. Aileler parçalanırken, Rusya’da insanlar askere katılmaya devam ediyor.


Bahse konu videoda Rus bir çocuğun babasıyla vedalaşırken ağladığı duyuluyor. Video, savaşa gitmek ve savaşmak için otobüslere binmeyi bekleyen seferberliğe katılmış Rus erkeklerini gösteriyor.

GÖRÜNTÜLER BAĞIMSIZ KAYNAKLARDAN DOĞRULANDI

BBC’den Will Vernon, videonun çekildiği sırada orada bulunan bir kadın da dahil olmak üzere Belgorod Bölgesi’ndeki Staryi Oskol sakinleriyle görüştükten sonra görüntüleri bağımsız olarak doğrulayabildi. Görüntüler sosyal medya uygulaması Telegram’da paylaşılmıştı.

NE OLMUŞTU?

Rusya, Ukrayna’da yaşanan aksiliklerin ardından yedek askerleri Ukrayna’da savaşmak üzere çağırma planlarını uygulamaya başladı.

Vladimir Putin, Çarşamba günü ülkede protestolara yol açan askeri deneyime sahip 300.000 Rus’u daha seferber etme emri verdi.

Son 24 saatte 10.000 kişinin askere alındığı belirtiliyor.

Written by:

Çeşitli ülkelerde Astrofizik üzerine eğitim gördükten sonra, Uluslararası İlişkiler ve Gazetecilik üzerine dünya genelindeki önde gelen üniversitelerden dersler aldı, OSINT teknikleri konusunda uluslararası alanda tanınan araştırmacıların kurslarına katıldı. Birkaç yıl önce temelli olarak döndüğü Türkiye’de son 3 yıldır çeşitli yerli medya kuruluşlarında dış haber editörlüğü, savunma editörlüğü, tercümanlık ve OSINT araştırmaları yaptı. Kurucusu olduğu OSINT TURK'te Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlendi. Türkçe dışında iyi derecede İngilizce, İtalyanca, Fransızca ve Rusça biliyor.
View All Posts
Follow Me :

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir