Korkunç: ABD’de bir polis, içinde şüpheli olan aracını tren yoluna park etti!

Korkunç: ABD’de bir polis, içinde şüpheli olan aracını tren yoluna park etti!

Dramatik görüntüler içeren bir polis videosu, arka koltuğunda kelepçeli olarak yatan 20 yaşındaki bir kadının bulunduğu polis aracına bir yük treninin çarptığı anları gösteriyor. Akılalmaz olayda bir Amerikan polisi, aracını önce tren yoluna park etti, içinde de bağlı şekilde bir şüpheli bırakarak araçtan ayrıldı. Araca tren çarptı.


CBS Colorado ismindeki ABD merkezli haber kuruluşu, Fort Lupton Polis Departmanının haber merkezlerine olayla ilgili 8 dakikalık “editlenmiş” bir video gönderdiğini bildirdi.

Muhabir Dillon Thomas, polisin kadınla konuştuğunu, trenin bir polis aracına çarptığını, acil tıbbi yardım çağrısında bulunan polisin hasarlı araca ve ağır yaraladığı kadına doğru koştuğunu gösteren videodan oluşan bir gönderi tweetledi..

Colorado Soruşturma Bürosu, Greeley’li mağdur kadın Yareni Rios-Gonzalez’in hastaneye kaldırıldığını ve kazada ciddi bedensel yaralanmalara maruz kalarak ağır yaralandığını söyledi. Ama yine de, mucize eseri, hayatta kalması bekleniyor.

O GECE NE OLDU?

Birden fazla polis aracı, Cuma akşamı Fort Lupton’da bir ateşli silah ihbarının da olduğu bir otoban kavgası olayına müdahale ediyordu.

Image

Görüntülerdeki Platteville polis memuru, polis aracını demiryolunun “üzerinde” durdurdu. Arkasındaki araçtan şüphelenen memur, aracından inerek arkasında durduğu aracın sürücüsüyle görüşmek istedi.

O sırada ise tren düdüklerine ve diğer tüm uyarılara rağmen, dalgın olduğu görülen polis memuru, içinde şüpheliyi bıraktığı araca çarpan treni yalnızca izleyebildi…

POLİSİN İDDİASI: KADININ HAYATINI POLİS KURTARDI

Fort Lupton Polis Departmanı yaptığı açıklamada, “Memurlar, araçta başka birinin olup olmadığını belirlemek için şüpheli aracı durdurdu.” dedi. “Birkaç saniye içinde, içinde kadın tutuklunun bulunduğu Platteville polis aracına kuzeye giden bir tren çarptı. Fort Lupton Memurları hemen tıbbi yardım çağırdı ve “hayat kurtaracak” önlemlere başladı.”

İSMİ AÇIKLANMADI, BİLGİ VERİLMEDİ

Denver Post Pazartesi günü, Platteville Polis Departmanının olaya karışan memurlardan birini ücretli idari izne çıkardığını bildirdi. Polis Şefi Carl Dwyer, gazeteye gönderdiği demeçte, memurun adını açıklamadı ve kazayla ilgili diğer soruları yanıtlamayı reddetti.

Written by:

Çeşitli ülkelerde Astrofizik üzerine eğitim gördükten sonra, Uluslararası İlişkiler ve Gazetecilik üzerine dünya genelindeki önde gelen üniversitelerden dersler aldı, OSINT teknikleri konusunda uluslararası alanda tanınan araştırmacıların kurslarına katıldı. Birkaç yıl önce temelli olarak döndüğü Türkiye’de son 3 yıldır çeşitli yerli medya kuruluşlarında dış haber editörlüğü, savunma editörlüğü, tercümanlık ve OSINT araştırmaları yaptı. Kurucusu olduğu OSINT TURK'te Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlendi. Türkçe dışında iyi derecede İngilizce, İtalyanca, Fransızca ve Rusça biliyor.
View All Posts
Follow Me :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası