Türk İHA’ları, Yunanistan’ı anlaşmaları çiğnerken böyle görüntüledi!

Türk İHA’ları, Yunanistan’ı anlaşmaları çiğnerken böyle görüntüledi!

Türkiye’ye ait İHA’lar, Yunanistan’ın uluslararası anlaşmaları nasıl çiğnediğini saniye saniye kaydetti. İşte detaylar…


Bahse konu Türk İHA’larından biri, Yunanistan ordusunu suç üstünde yakaladı. Yunanistan, silahlandırılmaması gereken ve Türkiye’ye neredeyse yüzülecek mesafedeki adalara askeri yığınak yaparken fotoğraflandı.

ABD’NİN DEDEAĞAÇ’A GETİRDİĞİ ARAÇLARLA AYNI ÖRÜNTÜLERE SAHİP

Zırhlı araçlar’ın ABD ordusu tarafından Dedeağaç limanına konuşlandırılanlarla aynı renk ve örüntülere sahip olduğu görüldü. Bu araçlar, Hummer ve zırhlı personel taşıyıcılarından oluşuyor.

Image

Midilli’ye 23 araç indirildiği, Samos adasına da 18 araç indirildiği sayılabiliyor.

OSINT TURK, GEMİYİ TANIMLADI

OSINT TURK, geminin üzerinde yazan L175 yazısından yola çıkarak, yığınak yapmakta kullanılan Yunan gemisini de tanımlayabildi.

Geminin ismi IKARIA. Ikaria, Samosun yanında ufak bir Yunan adası. Türkiye’nin burnunun dibinde. 1988 Mayısında yapılmaya başlandı.

Yunan mitolojisinde ise Ikaria, “güneşe fazla yakın uçtuğu için” yanarak yere çakılan bir karakterin ismi. Belki de Yunanlılar Ikarus’un başına gelenlerden ders almalı…

OSINT TURK’ÜN GÖZÜ YUNANİSTAN’IN ÜZERİNDE

Bu haberden tamamen bağımsız olarak, OSINT TURK’ün, içinde akılalmaz detaylar olan özel Dedeağaç OSINT Raporu, çok yakında tamamlanacak ve tüm Türkiye’nin gözünü çevirdiği limana ışık tutacak.

Written by:

Çeşitli ülkelerde Astrofizik üzerine eğitim gördükten sonra, Uluslararası İlişkiler ve Gazetecilik üzerine dünya genelindeki önde gelen üniversitelerden dersler aldı, OSINT teknikleri konusunda uluslararası alanda tanınan araştırmacıların kurslarına katıldı. Birkaç yıl önce temelli olarak döndüğü Türkiye’de son 3 yıldır çeşitli yerli medya kuruluşlarında dış haber editörlüğü, savunma editörlüğü, tercümanlık ve OSINT araştırmaları yaptı. Kurucusu olduğu OSINT TURK'te Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlendi. Türkçe dışında iyi derecede İngilizce, İtalyanca, Fransızca ve Rusça biliyor.
View All Posts
Follow Me :

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası