Rus polisi, askerlik şubesinden kaçanlara silah çekti!

Rus polisi, askerlik şubesinden kaçanlara silah çekti!

Rusya lideri Vladimir Putin’in ilan ettiği seferberliğe Dağıstan’dan pek de destek gelmiş gibi görünmüyor. Sosyal medyada dolaşan birçok videonun üzerinde, bu kez de “askerlik şubesinden” kaçış anları görüntülendi.


Rusya Federasyonu’na bağlı Dağıstan Cumhuriyeti’ne seferberlik ilanı korku ve paniğe yol açtı.

Daha önce de hem Rusya’nın birçok bölgesinden, hem de özellikle Dağıstan’dan birçok görüntüde genç erkeklerin askere alınmamak için ellerinden geleni yaptıkları görülüyordu.

DAĞISTANLILAR ASKERLİK ŞUBESİNDEN BİLE KAÇMAYI DENEDİ: SİLAHLAR ÇEKİLDİ

Bu kez ise birkaç kişinin seferberliğe katılamamak için, son anda bile olsa, askerlik şubesinden kaçma girişimi kameralara yakalandı.

Bir kişi adeta bir Amerikan futbolcusu gibi kendisini yakalamak isteyen görevlilere “fake atarken” görüntülendi. Akıbeti bilinmiyor.

Arka taraftan kaçmaya çalışan diğer grubun en yavaşı olan ve arkada kalan kişi ise, polisin silah çekerek namluyu kendine doğrultması sonucu teslim olurken görüntülendi.

KAZAKİSTAN SINIRINDAN DA KAÇAMADILAR

Ayrıca Rusya’dan Kazakistan’a kaçmak isterken sınırda askerlere yakalanan siviller de görüldü. Fotoğrafta birkaç Rus erkeğin, kırsal bir alan olan sınır bölgesinde yüzüstü yere yatırıldığı ve birkaç askerin başlarında beklediği görülüyor.

Image

“GÖNÜLLÜ”

Rusya, seferberliğin ilk günü 10 bin “gönüllü”nün orduya katıldığını açıklamıştı.

Written by:

Çeşitli ülkelerde Astrofizik üzerine eğitim gördükten sonra, Uluslararası İlişkiler ve Gazetecilik üzerine dünya genelindeki önde gelen üniversitelerden dersler aldı, OSINT teknikleri konusunda uluslararası alanda tanınan araştırmacıların kurslarına katıldı. Birkaç yıl önce temelli olarak döndüğü Türkiye’de son 3 yıldır çeşitli yerli medya kuruluşlarında dış haber editörlüğü, savunma editörlüğü, tercümanlık ve OSINT araştırmaları yaptı. Kurucusu olduğu OSINT TURK'te Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlendi. Türkçe dışında iyi derecede İngilizce, İtalyanca, Fransızca ve Rusça biliyor.
View All Posts
Follow Me :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası