Yunanlılar “dün gece ansızın” İzmir Marşı’nı duydu!

Yunanlılar “dün gece ansızın” İzmir Marşı’nı duydu!

Yunanistan, Batı’nın ipiyle indiği kuyuda komşusu Türkiye’ye yönelik kışkırtıcı ve yayılmacı tutumunu sürdürmeye devam ederken, iki ülke arasında ilginç olaylar yaşanmaya devam ediyor.


Yunanistan sınırındaki Yunan askerleri, dün gece ansızın İzmir Marşı’nı duydu.

TÜRK ASKERİNDEN SINIRIN SIFIR NOKTASINDA İZMİR MARŞI

Türk askerlerinin, gece vakyi Türkiye – Yunanistan sınırının sıfır noktasında tüm güçleriyle “İzmir Marşı”nı söyledikleri görüntüler ortaya çıktı.

Askerler tarafından kaydedilen videoda, bir grup askerin marş söylediği görülüyor. Ayrıca lazer tutulduğu da görüntülere yansıyor.

YUNANİSTAN OLUR DA İZMİR’İ UNUTURSA DİYE TÜRK ASKERİ YARDIMCI OLDU

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tavsiyesine uymayarak İzmir’i hatırlamaktan vazgeçen Yunanlılara, tarihlerini hatırlatma hizmeti olarak yorumlanabilecek bu hamle, Yunanistan’ın adalara yığınak yaptığının Türk SİHA’ları tarafından saptanmasının hemen ardından yaşandı.

İki ülke ilişkileri, Yunanistan’ın tutumu yüzünden gerilmeye devam ediyor.

Written by:

Çeşitli ülkelerde Astrofizik üzerine eğitim gördükten sonra, Uluslararası İlişkiler ve Gazetecilik üzerine dünya genelindeki önde gelen üniversitelerden dersler aldı, OSINT teknikleri konusunda uluslararası alanda tanınan araştırmacıların kurslarına katıldı. Birkaç yıl önce temelli olarak döndüğü Türkiye’de son 3 yıldır çeşitli yerli medya kuruluşlarında dış haber editörlüğü, savunma editörlüğü, tercümanlık ve OSINT araştırmaları yaptı. Kurucusu olduğu OSINT TURK'te Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlendi. Türkçe dışında iyi derecede İngilizce, İtalyanca, Fransızca ve Rusça biliyor.
View All Posts
Follow Me :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası