Dağıstan: “Seferberlik, Dağıstanlıların soykırımı anlamına gelir”

Dağıstan: “Seferberlik, Dağıstanlıların soykırımı anlamına gelir”

Dağıstan’ın bir devlet sitesinde yayımlanan bir bildiri dikkatleri bölgeye çekti. Bildiride Putin’in seferberliğine karşı çıkıldı: “Seferberlik Dağıstanlıların soykırımı gnlamına gelir!”


Rusya’nın Ukrayna’yı işgal girişimi ile başlayan savaşta yeni bir evreye geçildiği günlerde, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ülkede “kısmi” seferberlik başlattığını açıklamıştı.

DAĞISTAN, PUTİN’İ Mİ SORGULUYOR?

Ülkenin birçok yerinde seferberlik kararına karşı protestolar başlamaya çalışmış, fakat Rus polisinin sert müdahalesiyle pek etkileri olmamıştı.

Özellikle de Dağıstan bölgesinde askere almalarla ilgili ciddi bir direniş olduğu görülüyor. Bölgeden gelen videolar da bunu destekler nitelikte.

DAĞISTAN YÖNETİMİ: SEFERBERLİK DAĞISTANLILARIN SOYKIRIMI ANLAMINA GELİR

Dün ise, Dağıstan halkının seferberliğe olan isyanı, Dağıstan Cumhuriyeti’nin yönetimine de sıçradı.

Image

Dağıstan’ın bir devlet sitesinde yayımlanan bir bildiri tüm dikkatleri bölgeye çekti. Bahse konu sitede, “Putin’in ilan ettiği seferberliğe itiraz belirten” bir bildiri yayımlandı.

Yayımlanan dikkat çekici bildirinin başlığı ise çarpıcı: “Seferberlik, Dağıstanlıların soykırımı anlamına gelir”

Written by:

Çeşitli ülkelerde Astrofizik üzerine eğitim gördükten sonra, Uluslararası İlişkiler ve Gazetecilik üzerine dünya genelindeki önde gelen üniversitelerden dersler aldı, OSINT teknikleri konusunda uluslararası alanda tanınan araştırmacıların kurslarına katıldı. Birkaç yıl önce temelli olarak döndüğü Türkiye’de son 3 yıldır çeşitli yerli medya kuruluşlarında dış haber editörlüğü, savunma editörlüğü, tercümanlık ve OSINT araştırmaları yaptı. Kurucusu olduğu OSINT TURK'te Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlendi. Türkçe dışında iyi derecede İngilizce, İtalyanca, Fransızca ve Rusça biliyor.
View All Posts
Follow Me :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası