ABD ordusu için yüklü sipariş!

ABD ordusu için yüklü sipariş!

Oshkosh Defence şirketi, ABD ordusunun ağır ekipmanları için 466 treyler üretecek.


Oshkosh Defence isimli Amerikan sanayi şirketi, ABD Ordusundan Gelişmiş Ağır Ekipman Taşıyıcı Sistemi (EHETS) treyleri üretmek için 263 milyon dolarlık bir sözleşme aldı.

466 AĞIR TAŞIYICI!

Anlaşma kapsamında şirket, servisin Tank-Otomotiv ve Silah Komutanlığı’na toplam 466 adet ağır ekipman taşıyıcı treyler sağlayacak.

Ayrıca beş yıllık bir süre boyunca şirket, komutanlığa gerçekleşecek üretim ve yapılacak teslimatlarla ilgili lojistik ürünleri ve destek hizmetleri de sunacak.

TESTLERE TABİİ TUTULACAK

Oshkosh Şirketi Savunma Başkan Yardımcısı Pat Williams, “Oshkosh’un temel yetkinliklerinden biri, zorlu askeri gereksinimleri karşılamak ve modern savaşın zorluklarından kurtulmak için özel olarak tasarlanmış araçlar ve römorklar geliştirmek, tasarladığı bu araçları en gelişmiş haliyle orduya sunmak ve müşterilerimizle ortaklık kurmaktır.” Dedi.

Gerçekleşecek olan ilk teslimat öncesinde kurulacak komisyon ve değerlendirme kurulu tarafından ürün doğrulama ve operasyonel testlere tabii tutulacak. Gerçekleşecek olan bu testler için ise beş adet test için üretilmiş treyler kullanılacak.

HOLLANDALI ŞİRKETTEN DESTEK!

Çalışmalar, Oshkosh Defence’nin ana alt yüklenicisi konumunda bulunan büyük ve ağır nakliye araçları üreten Hollanda merkezli Broshuis BV şirketinin desteğiyle yürütülecek.

Ağır Ekipman Taşıyıcı A1 tarafından çekilmek üzere tasarlanan Gelişmiş Ağır Ekipman Taşıyıcı (EHETS) treyler, 90 tona (90.000 kilogram/180.000 pound) kadar yük taşıma kapasitesine sahip.

AVRUPA’YA NAKLİYE İÇİN İZİNLER ALINDI!

Ayrıca Gelişmiş Ağır Ekipman Taşıyıcı (EHETS), ana muharebe tanklarının, piyade savaş araçlarının, zırhlı personel taşıyıcılarının mevcut ve gelecekteki sürümleri de dahil olmak üzere en ağır ABD Ordusu paletli araçlarını taşıyabilme kabiliyetine sahip

Mevcut anlaşma ile ilgili üretilen araçları taşıyacak olan nakliyeci firma yaptığı açıklamada: “Ayrıca firmamızın Avrupa ülkeleri içinde nakliye gerçekleşebilmesine olanak tanıyan izinler konusunda gerekli otoyol kullanma izinlerini de almıştır.” Dedi.

Oshkosh Şirketi Savunma Başkan Yardımcısı Pat Williams: “Gelişmiş Ağır Ekipman Taşıyıcı treyleri, müşterilerimizin misyon gereksinimlerini karşılama konusundaki kararlılığımızın böyle bir örneğidir. ABD Ordusu’nun bizi bir kez daha görev açısından kritik başka bir römork üretmeye çağırmasından gurur duyuyoruz.” Dedi.

Written by:

473 Posts

View All Posts
Follow Me :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası