Hollanda istihbaratı, prensesi koruma altına aldı!

Hollanda istihbaratı, prensesi koruma altına aldı!

Hollanda Prensesi Catharina-Amalia, çeteler tarafından hedef alınabileceği endişesi nedeniyle yüksek güvenlik altında tutulmaya başlandı. Hollanda haber ajansı ANP, olayı doğruladı.


ANP’nin aktardığına göre Kraliçe Maxima, kocası Kral Willem-Alexander ile İsveç’e yaptığı resmi ziyarette kızlarını kastederek “Evden güçlükle çıkabiliyor” ifadelerini kullandı.

AMSTERDAM’A GİTMİŞTİ

Hollanda tahtının varisi 18 yaşındaki Amalia, geçen ay Amsterdam Üniversitesi’nde okumaya başladı ve Amsterdam’da bir daireye taşınmıştı.

Ancak kraliyet ailesi, Prensesin güvenliğiyle ilgili endişeler yüzünden onu Huis ten Bosch kraliyet sarayına geri taşınmaya zorlayacak.

HOLLANDA GİZLİ SERVİSİ GÖREVDE

Hollanda polisi ve ülkenin gizli servisi, Kraliyet Evi çevresindeki güvenlik düzenlemelerini açıklamayı ise -normal olarak- reddetti.

Hollanda Başbakanı Mark Rutte, Perşembe akşamı yaptığı açıklamada tehditlerin ayrıntılarını veremeyeceğini bildirdi.

“KORKUNÇ BİR HABER”

Rutte gazetecilere verdiği demeçte, “Bu onun için her şeyden önce korkunç bir haber” ifadelerini kullandı ve ekledi: “Herkes onun güvende olduğundan emin olmak için mümkün olan her şeyi yapıyor.”

Written by:

Çeşitli ülkelerde Astrofizik üzerine eğitim gördükten sonra, Uluslararası İlişkiler ve Gazetecilik üzerine dünya genelindeki önde gelen üniversitelerden dersler aldı, OSINT teknikleri konusunda uluslararası alanda tanınan araştırmacıların kurslarına katıldı. Birkaç yıl önce temelli olarak döndüğü Türkiye’de son 3 yıldır çeşitli yerli medya kuruluşlarında dış haber editörlüğü, savunma editörlüğü, tercümanlık ve OSINT araştırmaları yaptı. Kurucusu olduğu OSINT TURK'te Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlendi. Türkçe dışında iyi derecede İngilizce, İtalyanca, Fransızca ve Rusça biliyor.
View All Posts
Follow Me :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası