Roket fırlatan rahip: “NATO ile savaşa hazırlanıyoruz”

Roket fırlatan rahip: “NATO ile savaşa hazırlanıyoruz”

Rusya’nın Ukayna’yı işgal girişimi ilan edilen seferberlik ve ilhak edilen bölgeler ile yeni bir evreye girmişken sahadan gelen görüntüler giderek ilginçleşiyor. Şimdi de “Moskova Rahip Akademisi rahipleri NATO ile savaşa hazırlanıyor” iddiası gündemde.


Rusya’nın Ukrayna’yı işgal girişimi tüm şiddetiyle sürüyor. İlan edilen seferberliğin ardından askere alınan sarhoş ve deneyimsiz Rus askerlerinin tuhaf görüntüleri sosyal medyada paylaşılmıştı.

RPG’Lİ RUS RAHİP

Bu kez çıta bambaşka bir seviyeye taşındı. İnternette dolaşıma giren bir videoda, Rus Ortodoks Kilisesi’ne mensup bir rahibin birkaç diğer kişi ile birlikte en az iki kere RPG (roket) ateşlediği görülebiliyor.

“NATO İLE SAVAŞMAYA HAZIRLANIYORUZ”

Kırsal alanda gerçekleştiği anlaşılan olayda rahip, roketleri ateşlemeden önce sakin ve ciddi bir şekilde kameraya dönerek “Moskova’nın Rahip Akademisi NATO ile savaşmaya hazırlanıyor” ifadelerini kullandı.

Written by:

Çeşitli ülkelerde Astrofizik üzerine eğitim gördükten sonra, Uluslararası İlişkiler ve Gazetecilik üzerine dünya genelindeki önde gelen üniversitelerden dersler aldı, OSINT teknikleri konusunda uluslararası alanda tanınan araştırmacıların kurslarına katıldı. Birkaç yıl önce temelli olarak döndüğü Türkiye’de son 3 yıldır çeşitli yerli medya kuruluşlarında dış haber editörlüğü, savunma editörlüğü, tercümanlık ve OSINT araştırmaları yaptı. Kurucusu olduğu OSINT TURK'te Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlendi. Türkçe dışında iyi derecede İngilizce, İtalyanca, Fransızca ve Rusça biliyor.
View All Posts
Follow Me :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası