Rusya askeri eğitim sahasına saldırı: en az 11 kişi öldü, 15 kişi de yaralandı!

Rusya askeri eğitim sahasına saldırı: en az 11 kişi öldü, 15 kişi de yaralandı!

11 Rus askerinin ölümüyle sonuçlanan bu olay, Moskova kuvvetleri için Ukrayna işgali sonrasında yaşanan bir dizi yüksek gerilimli olaydan sadece biri…


RIA haber ajansı, Cumartesi günü bir Rus askeri eğitim sahasında gerçekleşen olayda iki saldırganın Ukrayna’da savaşmak isteyen bir grup gönüllüye ateş açması sonucu en az 11 kişinin öldüğünü ve 15 kişinin de yaralandığını açıkladı.

Savunma bakanlığına atıfta bulunan RIA, iki saldırganın Ukrayna sınırındaki güneybatı Belgorod bölgesindeki saldırısı sonrası vurularak öldürüldüğünü söyledi. Eski SSCB vatandaşı oldukları bilgisi paylaşıldı, fakat açıklamada başka bir ayrıntıya yer verilmedi.

Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Ukrayna’ya karşı düzenlenen özel askeri operasyona gönüllü olarak katılmak isteyen kişilere verilen ateşli silah eğitimi esnasında, teröristler birliğin personeline hafif silahlarla ateş açtılar” dedi.

“Ateş sonucunda 11 kişi ölümcül şekilde yaralandı. Durumları değişkenlik gösteren 15 kişi de sağlık merkezine götürüldü” denildi.

Belgorod’daki yetkililer defalarca Ukrayna’yı elektrik hatları, yakıt ve mühimmat depoları da dahil olmak üzere şehirdeki hedeflere saldırmakla suçlamıştı.

Ukrayna sorumluluk üstlenmedi.

Written by:

245 Posts

View All Posts
Follow Me :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası