Güney Koreli pop grubunun tüm üyeleri askere gidiyor!

Güney Koreli pop grubunun tüm üyeleri askere gidiyor!

Koreli pop grubu BTS’nin yedi üyesinin 21 ay askere gideceği açıklandı. Kuzey Kore’nin son günlerdeki askeri hareketliliği Kore’de sosyal değişimlere sebep oluyor. Ülkede adeta sessiz bir seferberlik başladı.


Pazartesi günü yapılan açıklamada, ünlü K-pop (Kore pop müziği) grubu BTS’nin kısa bir süre sonra en yaşlı üye Jin ile başlayarak zorunlu askerlik görevine giderek vatani hizmetini yapacağı ifade edildi.

BTS, 2013’te ilk kez yaptıkları çıkışlarından bu yana, gençleri güçlendirmeyi amaçlayan iyimser hitleri ve sosyal kampanyalarıyla dünya çapında bir sansasyon haline gelmişti.

GRUBUN 7 ÜYESİ DE ASKERE ALINIYOR

Yedi üyeli grubun yönetim hesabı, “Jin, 2022 Ekim ayının sonunda askere alınmayı erteleme talebini iptal edecek ve Askeri İnsan Gücü İdaresi’nin askere alınma için ilgili prosedürlerini takip edecek.” ifadeleri kullanıldı.

Diğer tüm üyelerin de zorunlu askerlik görevini yerine getirecekleri belirtildi.

2025’TE YENİDEN BİR ARADA OLACAKLAR

BTS’yi yöneten HYBE’nin sahibi olduğu Bighit Music şirketi, ayrı bir açıklamada, “Hem şirket hem de BTS üyeleri, hizmet taahhütlerinin ardından 2025 civarında tekrar bir grup olarak yeniden bir araya gelmeyi dört gözle bekliyorlar” dedi.

GÜNEY KORE’DE ASKERLİK NASIL İŞLİYOR?

Güney Kore’de yaşları 18 ile 28 arasında değişen tüm sağlıklı erkekler, nükleer silahlı Kuzey Kore’ye karşı caydırıcılık çabalarının bir parçası olarak 18 ila 21 ay arasında askere alınıyor.

MUAFİYET ELDE EDEMEDİLER

Bununla birlikte, Olimpiyatlar ve Asya Oyunları madalya kazananları ve belirli yarışmalarda büyük ödüller kazanan klasik müzisyenler ve dansçılar da dahil olmak üzere bazı insanlar askerden muafiyet kazandı veya daha kısa dönemlere hizmet etti.

Bazı milletvekilleri söz konusu K-Pop grubu BTS’nin de muaf tutulması çağrısında bulunmuştu. Fajat muafiyet çıkmadı.

Written by:

Çeşitli ülkelerde Astrofizik üzerine eğitim gördükten sonra, Uluslararası İlişkiler ve Gazetecilik üzerine dünya genelindeki önde gelen üniversitelerden dersler aldı, OSINT teknikleri konusunda uluslararası alanda tanınan araştırmacıların kurslarına katıldı. Birkaç yıl önce temelli olarak döndüğü Türkiye’de son 3 yıldır çeşitli yerli medya kuruluşlarında dış haber editörlüğü, savunma editörlüğü, tercümanlık ve OSINT araştırmaları yaptı. Kurucusu olduğu OSINT TURK'te Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlendi. Türkçe dışında iyi derecede İngilizce, İtalyanca, Fransızca ve Rusça biliyor.
View All Posts
Follow Me :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası