Rus savaş uçağı Ukrayna yakınlarında konutların üzerine daldı!

Rus savaş uçağı Ukrayna yakınlarında konutların üzerine daldı!

Rus savaş uçağı güneydeki Yeysk şehrinde sivil bir binaya daldı. Binadaki daireler alev topuna döndü. Olayda dört kişinin öldü. Altı kişi hala kayıp. Onlarca kişi ise dumandan zehirlenmiş durumda…


Askeri haber kanalı Zvezda, Sukhoi Su-34 süpersonik orta menzilli avcı-bombardıman uçağında dairelere doğru daldığı sırada meydana gelen patlamaları gösteren bir video yayınladı. Rus ajansları, pilotların fırlatıldığını söyledi.

RIA haber ajansı, yerel acil servislerin dört kişinin öldüğünü ve altı kişinin kayıp olduğunu söylediğini aktardı.

Krasnodar bölgesi vali yardımcısı Anna Minkova daha önce Telegram’da üç kişinin öldüğünü ve 10 kişinin dumandan zehirlenerek hastaneye kaldırıldığını yazmıştı.

RIA, yetkililerin binayı terk etmek zorunda kalanları barındırmak için otellerde ve misafirhanelerde 600 yatak ayırdığını söyledi.

Olay yerinden alınan görüntülerde, kazadan sonra binanın büyük bölümlerinin yandığı görüldü. Yerel yetkililer daha sonra yangının söndürüldüğünü söyledi.

Devlete ait RIA, kazanın askeri bir havaalanından yapılan bir eğitim uçuşu sırasında meydana geldiğini söyledi. Savunma bakanlığından yapılan açıklamada, pilotların kalkış sırasında bir motorun alev aldığını ve daha sonra binaya çarptığında uçağın yakıtının alev aldığını bildirdiği belirtildi.

Rusya’nın ciddi suçlarla ilgilenen devlet Soruşturma Komitesi, ceza davası açtığını ve olay yerine müfettişler gönderdiğini söyledi.

DEVLET BAŞKANI VLADİMİR PUTİN BAKANLARINA BÖLGEYE UÇMALARINI EMRETTİ

Kremlin, Devlet Başkanı Vladimir Putin’in kurbanlara gerekli tüm yardımın sağlanmasını emrettiğini söyledi. Sağlık ve acil durum bakanlarına bölgeye uçmalarını emretti.

Krasnodar bölge valisi Veniamin Kondratyev, yangının dokuz katlı bir binada çıktığını söyledi.

Telegram’da “Yangın aynı anda birkaç katı sardı. On yedi daire önden hasar gördü” dedi.

Olay, Rusya’nın Ukrayna’ya asker göndermesinden yaklaşık sekiz ay sonra gerçekleşti. Yeysk, güney Ukrayna’daki işgal altındaki Rus topraklarından Azak Denizi’nin dar bir bölümüyle ayrılıyor.

Written by:

245 Posts

View All Posts
Follow Me :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası