Rusya’dan gelen nükleer tehdidi Avrupa’yı harekete geçirdi

Rusya’dan gelen nükleer tehdidi Avrupa’yı harekete geçirdi

Rusya’nın Ukrayna işgali devam ederken Batı ile Rusya arasında gerginlik tırmanıyor. Gerilimin tırmanması nükleer tehditleri ve büyük bir savaş korkusunu da beraberinde getiriyor. Olası bir nükleer saldırıya karşı tetikte olan Avrupa ülkeleri de düzenledikleri tatbikatla en kötüye karşı tedbir alıyor.


Portekiz sivil halka nükleer savaş tatbikatları yaptırmaya başladı!

AVRUPA’DA NÜKLEER ALARMI!

İspanya, Slovenya ve Portekiz orduları kimyasal, biyolojik ve nükleer saldırı ihitmaline karşı ülkelerinin savunmasını iyileştirmek için Portekiz’in başkenti Lizbon’da bir tatbikat düzenledi.

Portekiz’in Lizbon şehrindeki bir silah okulunda düzenlenen, Celulex 22 adlı beş günlük tatbikata 250’den fazla sivil ve askeri personel katıldı.

Koruyucu ekipman giyen katılımcılar, açık ve kapalı alanları incelediler.

Ayrıca olası bir saldırı durumunda yaralıları taşımak ve hayvanları muhtemel biyolojik tehditlere karşı kontrol etmek gibi görevleri de yerine getirdiler.

Ek olarak, tatbikata katılan askeri personelin ulaşılması zor alanları kontrol etmek için robotları kullandığı da görüldü.

RUSYA’NIN NÜKLEER TEHDİDİ HAREKETE GEÇİRDİ

Tatbikat, Yevgeny Fedorov adlı bir Rus parlamenterin Moskova’nın ABD’ye nükleer bir saldırı başlatması gerektiğini aksi halde Rusya’nın savaşı kaybedeceğini iddia etmesinin ardından gerçekleşti.

HEDEFİNDE NATO VARDI

Yevgeny Fedorov, açıklamasında Rusya’nın sadece konvansiyonel silahlar kullanması durumunda Ukrayna’yı yenmenin imkansız olacağını ifade etmişti.

Sözlerinin devamında hali hazırda Moskova’nın “neredeyse sonsuz” askeri kaynaklara sahip bir ittifak olan NATO ile savaş halinde olduğunu iddia etmişti.

Tatbikata katılan üç ülke de NATO üyesidir.

ABD’YE NÜKLEER GÖZDAĞI!

Fedorov, NATO’nun askeri kaynağının “yüz kattan daha büyük” olduğunu vurguladı. Fedorov, “ABD’nin Moskova’nın ciddiyetini anlaması için yeni bir Küba Füze Krizi tetiklenmesi gerekiyor.” dedi.

Parlamenter, özellikle Nevada nükleer test sahasına balistik bir füze ile saldırılmasını istiyor.


Written by:

1.366 Posts

View All Posts
Follow Me :

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir