Savaşa gönderilen Rus askerlere “havalı tüfek” yeleği verildi!

Savaşa gönderilen Rus askerlere “havalı tüfek” yeleği verildi!

Sosyal medyada paylaşılan bir video seferberlikle cepheye gönderilen askerlerin yakarışlarını bir kez daha gözler önüne serdi. Adeta ölüme gönderilircesine Ukrayna savaşına giderken kendilerine “airsoft” (havalı tabanca) yeleği verildiği görülebiliyor.


Ukraynalı bir Twitter hesabının paylaştığı bir video gündem oldu.

ÖLMEYE GÖNDERİLMELERİNE GÜLDÜLER

Videoda sevk halinde olan Rus askerlerle dolu bir otobüs görülebiliyor. Otobüste konuşma yapmaya başlayan ve şaşkınlıkla karışık şikayetlerini dile getiren bir asker, “Bize airsoft yeleği verdiler ve bizi Ukrayna’ya savaşa gönderiyorlar. Nerede üretildiği de belli değil…” ifadelerini kullanıyor.

Moskova’ya sitem eden Rus askeri.

“BİZE GERÇEK HİÇBİR ŞEY VERİLMEDİ”

“Kasklarımız da zaten Çin malı! Bize gerçek hiçbir şey verilmedi!” diyerek Moskova’ya sitem eden askere diğer arkadaşlarının da katıldığı ve içine düştükleri duruma güldükleri görülebiliyor.

Written by:

Çeşitli ülkelerde Astrofizik üzerine eğitim gördükten sonra, Uluslararası İlişkiler ve Gazetecilik üzerine dünya genelindeki önde gelen üniversitelerden dersler aldı, OSINT teknikleri konusunda uluslararası alanda tanınan araştırmacıların kurslarına katıldı. Birkaç yıl önce temelli olarak döndüğü Türkiye’de son 3 yıldır çeşitli yerli medya kuruluşlarında dış haber editörlüğü, savunma editörlüğü, tercümanlık ve OSINT araştırmaları yaptı. Kurucusu olduğu OSINT TURK'te Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlendi. Türkçe dışında iyi derecede İngilizce, İtalyanca, Fransızca ve Rusça biliyor.
View All Posts
Follow Me :

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir