ABD Rusya’ya uyguladığı yaptırımlara bir yenisini daha ekliyor!

ABD Rusya’ya uyguladığı yaptırımlara bir yenisini daha ekliyor!

ABD, Ukrayna işgali dolayısıyla Rusya’ya uyguladığı yaptırımlarda bu sefer de askeri tedarik ağını hedef aldı. Tedarik acentesi olmakla suçladığı şirketlere yaptırım uygulayan ABD bu yaptırımlar doğrultusunda savaş alanında doğrudan bir etki yarattığına inanıyor…


Çarşamba günü ABD, Ukrayna’daki savaş nedeniyle Rusya’ya yeni yaptırımlar uyguladı. Washington ABD’li üreticilerden askeri ve çift kullanımlı teknolojileri (hem sivil hem de askeri uygulamalar için kullanılabilecek mallar, yazılımlar ve teknolojiler) Rus kullanıcılara tedarik etmekle suçladığı bir ağı hedef aldı.

ABD Hazine Bakanlığı, tedarik acentesi olmakla suçladığı Rus vatandaşı Yury Yuryevich Orekhov’a ve iki şirketine – Nord-Deutsche Industrieanlagenbau GmbH ve Opus Energy Trading LLC’ye – yaptırım uyguladığını söyledi.

Hazine Bakan Yardımcısı Wally Adeyemo, geniş bir müttefik koalisyonu tarafından dayatılan yaptırımların ve ihracat kontrollerinin, Rusya’yı “girdileri ve teknolojileri” güvence altına almak için giderek daha fazla mücadeleye zorladığını söyledi.

“Bu çabaların savaş alanında doğrudan bir etkisi olduğunu biliyoruz, çünkü Rusya’nın çaresizliği onları daha düşük tedarikçilere ve modası geçmiş ekipmanlara yönelmeye yönlendirdi.” dedi.

Written by:

245 Posts

View All Posts
Follow Me :

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası