Malezya’da Mossad kokuları!

Malezya’da Mossad kokuları!

İsrail istihbarat servisi Mossad’ın Malezya’da bulunan Filisitinli bilim insanı ve yazılımcıları kaçırmak için operasyon gerçekleştirdiği ve Malezya’da etkin olarak faaliyet gösterdiği öne sürüldü.


Malezya merkezli haber ajansı New Strait Times’ın haberine göre, Mossad istihbarat birimleri Malezya’ya ayak basmadan sadece bölge halkını kullanarak, Filistinli hedeflerini sorguluyor ve ardından etkisiz hale getiriyor.

HAMAS MENSUPLARI!

Habere göre Mossad, Malezya’da faaliyet gösteren Filistin İslami Direniş Hareketi Hamas’ın askeri kanadı olan İzzeddin el-Kassam Tugayları’na mensup olduğunu iddia ettiği iki Filistinliyi takip etmek ve izlemek için birkaç Malezyalıyla anlaşma yaptı.

Mossad’ın tuttuğu iddia edilen Malezyalı dört kişi, 28 Eylül günü gece saatlerinde başkent Kuala Lumpur’da yazılım uzmanı bir Filistinli genci kaçırdı.

Malezyalı bu dört kişinin, yazılımcı bir genci kaçırdığı ve o esnada orada bulunan ve Hamas üyesi olduğu iddia edilen bir kişiyi de darp ettiği öğrenildi.

GÖRÜNTÜLÜ SORGU!

Daha sonra Malezyalı bu kişiler, kaçırdıkları yazılım uzmanı Filistinliyi Mossad ajanlarıyla görüştürmek üzere şehir merkezine uzak bir noktaya götürdüğü de iddia edildi.

New Strait Times’ın haberin yapmış olduğu haberin devamında, Mossad’ın tuttuğu iddia edilen Malezyalı kişilerin, burada Filistinli şahsı İsrail ajanlarıyla görüntülü görüşme yoluyla sorguya maruz bıraktığı ifade ediliyor.

ARADIKLARI KİŞİ DEĞİL!

İsrailli ajanların görüntülü konuşma ile yaptıkları sorgulama sırasında kaçırılan gence bilgisayar programlama, yazılım ile ilgili sorular sorulduğu, Hamas’ın bu konularda ne seviyede olduğu hakkında da bilgi alınmaya çalışıldığı ve İzzettin El Kassam Tugaylarından bağlantılarını ifşa etmesini istediği belirtildi.

24 saat boyunca sorgulanan Filistinlinin Mossad ajanlarının aradıkları kişinin olmadığı anlaşıldığında ise Malezyalı kişilerin Filistinliyi darp ettiği ve serbest bıraktığı, Filistinli gencin ise ülkeyi terk ettiği belirtildi.

MOSSAD’IN HEDEFLERİ

Ayrıca iddiaları ortaya atan haber ajansı, bu olayın Mossad’ın hedefinin çok küçük bir parçası olduğunu, Mossad’ın en az 6 Filistinli genci daha kaçırma planı olduğunu, bu gençlerin teknoloji ve yazılım konusunda çok ileri seviyede olduklarını, bu sebeple İsrail için tehdit oluşturduklarını belirtti.

Tüm bunlara ek olarak iddiaların kaynağı New Strait Times, geçmiş dönemlerde İsrail kaynaklı bir internet sitesinin Malezya’da bulunan Filistinliler için liste yayınladığını, hatta 2018 yılında bu listede bulunan Filistinli öğretim görevlisi Fadi Mohamed al-Batsh’ın sokak ortasında vurulduğunu belirtti.

Konuya ilişkin olarak Malezya Kraliyet Polisi ise ülkede Filistinli bazı kişilerin kaçırıldığını doğrularken, olayla ilgili olarak herhangi bir yabancı istihbarat servisinin olaya karıştığını doğrulamadı.

Written by:

473 Posts

View All Posts
Follow Me :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası