Putin’in nükleer söylemine bir tepki daha: Endişe verici ve sorumsuz fakat zayıflık işareti!

Putin’in nükleer söylemine bir tepki daha: Endişe verici ve sorumsuz fakat zayıflık işareti!

Putin’in geçtiğimiz günlerde dile getirdiği nükleer silah tehdidine Borrell’den sonra İngiltere Savunma Genelkurmay Başkanı Tony Radakin’den de uluslararası topluma uyarı geldi: “Güçlü olun ve birlikte kalın!”


İngiltere Genelkurmay Başkanı Tony Radakin. Kraliyet Donanması’ndan (İngiliz Deniz Kuvvetleri) bir amiralin, Genelkurmay Başkanı olarak, tüm silahlı kuvvetleri yönetmek üzere terfi etmesi, İngiliz stratejisinde denizlere dönüşün sinyalini veriyor.

İngiltere Genelkurmay Başkanı Tony Radakin Çarşamba günü uluslararası toplumu Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in “son derece sorumsuz” nükleer retoriğine karşı birlik olmaya çağırdı.

Bir konuşma sırasında “Putin’in çok az seçeneği kaldı. Dolayısıyla nükleer retorik” dedi.

ENDİŞE VERİCİ, PERVASIZCA FAKAT ZAYIFLIK GÖSTERGESİ!

Bu endişe verici ve son derece sorumsuz olsa da, bir zayıflık işaretidir ve tam da bu yüzden uluslararası toplumun güçlü ve birlik içinde kalması gerekiyor.”

İngiltere Savunma Bakanı Ben Wallace, Ukrayna’daki durumla ilgili ortak güvenlik endişelerini görüşmek üzere bu hafta Washington’da ABD’li mevkidaşı ile bir araya geldi.

Konuşmasının ardından bir soru-cevap oturumu sırasında Putin’in Ukrayna’da nükleer bir saldırı başlatma hazırlığı olasılığının ne kadar yüksek olduğu sorulduğunda, Radakin doğrudan yanıt vermeyi reddetti.

“Sadece Rusya’nın nükleer hakkında bu dili kullanmasının pervasızlığını ve bunun umutsuz bir durum olduğunu vurgularım… Ukrayna’ya verdiğimiz sürekli desteğe odaklanmamız ve pervasız söylemlere kapılmamamız gerekiyor.”

Written by:

245 Posts

View All Posts
Follow Me :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası