Korsanlar İran’ın stratejik kurumunu hedef aldı: Rus uzmanlar açığa çıktı!

Korsanlar İran’ın stratejik kurumunu hedef aldı: Rus uzmanlar açığa çıktı!

İran’da faaliyet gösteren “hacker” grubu Black Reward, İran’ın stratejik kurumlarından biri olan Atom Enerjisi Örgütü’nü hedef aldı. Mahsa Amini için düzenlenen gösterilere destek vermek istediğini söyleyen grup açıklamasında Buşehr santralinde çalışan Rus ve İranlı uzmanların kimliğini ifşa etti! İranlı makamlar ise saldırının maksadının “dikkat çekmek” olduğunu söyleyerek olayı küçümsedi.


İran’ın kritik kurumuna “Hacker” saldırısı!
SALDIRGANLAR YURT DIŞINDAN!
İran’ın Atom Enerjisi Örgütü, yan kuruluşlarından birine ait bir e-posta sunucusunun yabancı bir ülkeden saldırıya uğradığını ve bilgilerin internette yayınlandığını iddia etti.

İranlı bir bilgisayar korsanlığı grubu olan Black Reward ise Twitter’da yayınladıkları bir açıklamada, İran’ın nükleer faaliyetleriyle ilgili ele geçirdikleri bilgileri yayınladıklarını ve eylemi İran’daki protestoculara destek olmak için yaptıklarını söyledi.

Grubun açıklaması, eylemi geçen ay ahlak polisi tarafından öldürülen Mahsa Amini’ye ithaf etikten sonra sona erdi.

UZMANLARIN KİMLİĞİ AÇIĞA ÇIKTI!
Black Reward, açıklanan bilgilerin “Buşehr santralinin farklı bölümlerinin yönetim ve işletim programlarını” içerdiğini orada çalışan İranlı ve Rus uzmanların pasaport ve vize bilgileriyle “yerli ve yabancı ortaklarla atom geliştirme sözleşmeleri ve anlaşmaları” içerdiğini söyledi.

AMAÇLARI DİKKAT ÇEKMEK!
Atom Enerjisi Kurumu Kamu Diplomasisi ve Enformasyon Genel Müdürlüğü, “Bu hareket kamuoyunun dikkatini çekmek amacıyla yapıldı” diyerek, açıklanan bilgilerin önemini küçümsedi.

Devlet medyası konu üzerine “Kullanıcıların e-postalarındaki içeriğin teknik mesajlar ve günlük alışverişler içerdiği unutulmamalıdır.” açıklmasını yaptı.

Black Reward, 21 Ekim’de yayınladığı bir açıklamada, yetkililer siyasi tutukluları ve gösteriler sırasında tutuklanan kişileri serbest bırakmadıkça, heklenmiş bilgileri 24 saat içinde yayınlamakla tehdit etmişti.

Batılı devletler ve İran arasındaki 2015 nükleer anlaşmasını yeniden canlandırma amaçlı müzakereler durma noktasına gelmiş ve ABD 12 Ekim’de Tahran’ın anlaşmayı canlandırmaya çok az ilgi gösterdiğini söylemişti.

Written by:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası