Milyarder kayınpederden taze başbakana tebrik mesajı!

Milyarder kayınpederden taze başbakana tebrik mesajı!

4.5 Milyar dolarlık servetiyle yazılım devi Infosys’nin kurucusu Narayana Murthy, damadını yani İngiltere’nin taze Başbakanı Rishi Sunak’ı tebrik etti..


Rishi Sunak’ın Kayınpederi Hintli yazılım devi Infosys’nin (INFY.NS) kurucusu Narayana Murthy, Rishi Sunak’ın Salı günü başbakanlık görevini devraldığında İngiltere için elinden gelenin en iyisini yapacağını söyledi.

Köklerini Hindistan’a dayanan, pratik bir Hindu olan 42 yaşındaki Britanya’nın ilk renkli başbakanı ve modern zamanın en genç lideri olacak.

Sunak’ın Hindu ışık festivali Diwali’deki yükselişi Hintlileri sevindirdi ve Başbakan Narendra Modi iki ülkenin bağlarının daha da gelişeceğini umduğunu söyledi.

Forbes tarafından 4,5 milyar dolar değerinde olarak değerlendirilen Murthy, “Rishi’yi tebrik ederim.” dedi. “Onunla gurur duyuyoruz ve kendisine başarılar diliyoruz. Birleşik Krallık halkı için elinden gelenin en iyisini yapacağından eminiz.”

Birçok Hintli politikacı da Sunak’ın yükselişini “tarihi ve dikkate değer bir başarı” olarak selamladı ve Sunak Pazartesi günü geç saatlerde Hindistan’da Twitter’da trend oldu.

Sunak’ın karısı Akshata Murthy, Infosys’te yaklaşık 721 milyon dolar değerinde %0,93 hissesi olan bir Hint vatandaşı ve çiftin serveti İngiliz halkı için bölücü bir konu oldu.

İngiltere’yi kalıcı evleri olarak görmeyen yabancı uyruklular için geçerli olan “ikametgah dışı” statüsü aracılığıyla yabancı geliri üzerinden İngiliz vergisi ödemediğinin ortaya çıkması Sunak’ın daha önceki yarışında canını yakmıştı.

Daha sonra karısı, küresel geliri üzerinden İngiliz vergisi ödemeye başlayacağını açıklamıştı.

Written by:

245 Posts

View All Posts
Follow Me :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası