Jeff Bond: ABD Büyükelçisi’nden Kapalıçarşı’nın damında casus pozu!

Jeff Bond: ABD Büyükelçisi’nden Kapalıçarşı’nın damında casus pozu!

ABD Ankara Büyükelçisi sosyal medya hesabından İstanbul Kapalı Çarşı’nın çatısında koşarken çekilmiş fotoğrafını paylaştı.


ABD’nin Ankara Büyükelçisi Jeff Flake Instagram adlı sosyal medya sitesi üzerinden İstanbul Kapalı Çarşı çatısında koşarken çekilmiş bir fotoğrafını “He’s gaining on me. Better shed the jacket.” yani “Bana yetişiyor. Ceketi çıkarsan iyi olur.” açıklaması ile takipçileri ile paylaştı.

JAMES BOND POZU!

Paylaşılan fotoğrafta Büyükelçi Jeff Flake’in takım elbiseli ve güneş gözlüklü olması, 2012 yılında çekilen 007 James Bond “Skyfall” filmindeki görüntüyü akıllara getirdi.

Fotoğraf karesinde Büyükelçi Jeff Flake’in arkasında birinin daha koşuyor olması dikkat çekti.

FARKLI YORUMLAR!

Kimi yorumculara göre bu hareketin altında sempatiklik harici başka bir sebep yatmazken, kimileri için bir mesaj içerebildiği yorumlarına sebep oldu.

Twitter adlı sosyal medya sitesinde kullanıcıların çoğu tarafından sempatik ve hoş bir görüntü olarak nitelendirilirken kimi kullanıcı ise “İstanbul’un en eski tarihi 558 yıllık çarşısının çatısında bu eyleme kim izin verdi?” dedi.

SKYFALL

2012 yılında 007 James Bond serisinin 23. filmi olan Skyfall İstanbul’da da çekimlerine yer vermişti. Filmin bir bölümünde pazarın içerisinde çatışma ve kovalamaca sahnelerine yer verilirken bir bölümde ise Kapalı Çarşı’nın çatısında motosiklet ile kovalamaca sahnesine yer verilmişti.

Bu sahnelerin çekimi sonrasında da kaynaklar tarafından farklı yorumlarda bulunulduğunu biliyoruz.

Görmek ve incelemek isteyen okurlarımız için haberin kaynağı olan Büyükelçi Jeff Flake’in hesabından yapmış olduğu orijinal paylaşımını aşağıdan görebilirsiniz.

Written by:

473 Posts

View All Posts
Follow Me :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası