İsrail’den ABD’ye istihbarat ve tavsiye: Anladığı dilden konuşun!

İsrail’den ABD’ye istihbarat ve tavsiye: Anladığı dilden konuşun!

İsrail Devlet Başkanı, Ukrayna’daki İran İHA’ları hakkında ABD’ye istihbarat verdi.


İsrail Cumhurbaşkanı Salı günü yaptığı açıklamada, İran’ın Ukrayna’da yıkıma yol açan, Rus ordusu tarafından kullanılan insansız hava araçları tedarik ettiğini kanıtlamak için ABD ile istihbarı paylaşım yaptıklarını söyledi.

İSRAİL BASTIRIYOR!

ABD ve AB bu konuda zaten benzer bir sonuca varmıştı ancak İsrail, İran’ın en büyük tehdidi olarak gördüğü din adamlarına karşı ABD ve AB’nin sert adımlar atması için bastırıyor.

Büyük ölçüde törensel bir role sahip olan İsrailli Başkan Isaac Herzog, Çarşamba günü Başkan Joe Biden ile görüşeceği Washington ziyaretinde Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile görüştü.

SERT YAPTIRIMLAR İSTİYOR!

Herzog, “İran yapımı silahlar dünyamızı istikrarsızlaştırmada kilit bir rol oynuyor ve uluslararası toplum bundan ders almalı. İran sert ve uzlaşmaz bir dil kullanıyor. Dünya da İran ile aynı dilde konuşmalı.” Açıklamalarında bulundu.

Herzog’un ofisinden yapılan açıklamada, İsrail tarafından değerlendirilen ve Ukrayna’da düşürülen insansız hava araçları ile Aralık 2021’de İran’da test edilen ve 2014’te İran’daki bir sergide sergilenen parçalar arasındaki benzerlikleri gösteren görüntülerin paylaşacağı söylendi.

UKRAYNA’DAN SONRA BATI ŞERİA KONUŞULDU!

Blinken, “Ukrayna ve Ukrayna halkına karşı daha fazla saldırganlık sağlayan İran’ın Rusya’ya insansız hava araçları sağlaması sahada korkunç sonuçlara neden oluyor.” dedi.

Üst düzey ABD’li bir diplomat, Salı günü Filistin’de bir grubu hedef alan altı Filistinlinin öldürüldüğü ve binlerce kişinin sokaklara çıkmasına sebep olan saldırı üzerinden, işgal altındaki Batı Şeria’daki şiddete de ağırlık verdi.

Blinken, Herzog ile “Batı Şeria’da gördüğümüz şiddetle ilgili gerçek endişemiz hakkında konuşacağım. Herkesi bu şiddeti azaltmak için gerekli adımları atmaya ve onu kışkırtabilecek eylem veya açıklamalardan kaçınmaya çağırıyoruz.” dedi.

ZİYARET BİR LOBİ ÇALIŞMASI MI?

Herzog’un ABD ziyaretinin, İsrail’in ABD yönetimleriyle gergin ilişkileri olan eski başbakan Benjamin Netanyahu’nun geri dönüş arayışında olduğu beşinci seçimlerinden günler önce gelmesi de farklı bir detay olarak yorumlandı.

YAHUDİ ZELENSKİ İSRAİL’DEN TAM DESTEK ALAMIYOR!

İsrail’in İran insansız hava araçlarıyla ilgili bulgularına rağmen, Rusya ile Suriye’deki ilişkilerinin zarar görmemesi için temkinli davranarak, Ukrayna’yı da tam manasında desteklemiyor.

Rusya’nın sert uyarısı sonrası Ukrayna’ya silah yardımı yapmayacağını söyleyen israil ile ilgili haberimiz.

Bunun en büyük örneği de geçtiğimiz günlerde İsrail tarafından Ukrayna’ya silah desteği sağlanmayacağı açıklaması ve ardından İsrail ile ABD tarafından geliştirilen son teknoloji Demir Kubbe’nin Ukrayna’ya verilmeyişi oldu.

Written by:

473 Posts

View All Posts
Follow Me :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası