Ukrayna’da 60 yaşın altındaki erkekler askere alınıyor!

Ukrayna’da 60 yaşın altındaki erkekler askere alınıyor!

Seferberlik pottansiyelinin tamamını zaten kullanıyor olan Ukrayna ordusu, Rusya’nın son hamlelerinin ardından çaresizce 60 yaşın altındaki erkekleri de askere alacaklarını açıkladı. Kaçanlara ise 5 yıl hapis cezası uygulanacak.


Ukrayna’da savaşın yeni evresine uyum çabaları sürüyor.

60 YAŞIN ALTINDAKİ UKRAYNALI ERKEKLER ASKERE ALINACAK

Ukraynalı bir askere alma yetkilisi, Ukrayna ordusunun Rusya’nın artan saldırganlığıyla mücadeleye yardım edebilmek için 60 yaşın altındaki tüm erkek vatandaşları askere almayı planladığını açıkladı.

RUSYA’NIN SEFERBERLİĞİNE SEFERBERLİKLE YANIT

Ukrayna’nın TSN haber ajansına konuşan Kiev Askere Alma ve Sosyal Destek Merkezi Başkanı Albay Yuri Maksimov, bahse konu planın Moskova’nın Ukrayna’yı işgal için 300.000’e yakın ek asker toplamasına bir yanıt olacağını açıkladı.

Ukrayna, potansiyel seferberliğinin en yüksek aşamasına ulaşmış olsa da, ordusunun yeteneklerini artırmak için daha fazla personele ihtiyacı olduğunu vurguladı.

“SAVUNMA DEĞİL TAARRUZ İÇİN PERSONEL GEREKLİ”

Maksimov, “Savaşta, sadece savunma için değil, aynı zamanda taarruz için de topraklarımızı özgürleştirecek personelimiz olmasını sağlamalıyız” dedi.

ÇOK YAKINDA ASKERE ÇAĞRILACAKLAR

Askere çağırma kağıtlarının yakında yaş şartını sağlayan ve askerlik hizmetinden sorumlu erkeklere gönderilmesi bekleniyor.

ASKERDEN KAÇANLARA 5 YILA KADAR HAPİS OLACAK

Maksimov, vatandaşlara çağrıdan kaçmaya çalışan herkesin beş yıla kadar hapis cezasıyla karşı karşıya kalabileceğini hatırlattı.

Written by:

Çeşitli ülkelerde Astrofizik üzerine eğitim gördükten sonra, Uluslararası İlişkiler ve Gazetecilik üzerine dünya genelindeki önde gelen üniversitelerden dersler aldı, OSINT teknikleri konusunda uluslararası alanda tanınan araştırmacıların kurslarına katıldı. Birkaç yıl önce temelli olarak döndüğü Türkiye’de son 3 yıldır çeşitli yerli medya kuruluşlarında dış haber editörlüğü, savunma editörlüğü, tercümanlık ve OSINT araştırmaları yaptı. Kurucusu olduğu OSINT TURK'te Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlendi. Türkçe dışında iyi derecede İngilizce, İtalyanca, Fransızca ve Rusça biliyor.
View All Posts
Follow Me :

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir