Yeni teknoloji ürünü insansız savaş robotu tanıtıldı!

Yeni teknoloji ürünü insansız savaş robotu tanıtıldı!

Türkiye menşeili silah şirketi Sarsılmaz, Avrupa’nın en büyük sanayi kümelenmesinde insansız savaş robotunu tanıttı.


Avrupa’nın en büyük sanayi kümelenmesi olan Savunma ve Havacılık (SAHA) İstanbul tarafından düzenlenen SAHA Expo Savunma, Havacılık ve Uzay Sanayi Fuarı, geçtiğimiz günlerde başladı. Fuarda son teknolojiler sergilenirken Türkiye’nin silah şirketlerinden biri olan Sarsılmaz isimli şirket “İnsansız savaş robotunu” tanıttı.

AMAÇ MİLLİ TEKNOLOJİ

Avrupa’nın en büyük sanayi kümelenmesi olarak adlandırılan fuara, 57 farklı ülkeden 250 yabancı firma ve Türkiye’den 750 yerli firmanın katılım gerçekleştiği bildirildi.

Türk yetkililer fuarla ilgili olarak, son teknoloji ürünlerin ve yenilikçi çözümlerin görücüye çıktığını söyledi.

Ayrıca fuara ev sahipliği yapan Savunma ve Havacılık (SAHA) yetkilileri tüm çalışmaların maksadının Türkiye adına milli teknoloji hamlesi olduğunu, yerli ve milli sistemler geliştirmek adına çalıştıklarını ifade etti.

DÜNYA DEVLERİ BİR ARADA

Savunma sanayi alanında dünyanın önde gelen firmaları ile Türk firmalarını bir araya getiren fuarda, Leonardo UK, Thales, Dassault Systemes, Barzan, Motor Sich, Ivchenko-Progress, gibi küresel savunma devleriyle, Baykar, Aselsan, Tusaş, Roketsan, Otokar gibi Türk firmaları bir araya gelerek teknolojilerini tanıttı.

Son dönemde küresel anlamda yankı uyandıran teknolojik çalışmalara imza atan Türk savunma ve havacılık sanayi firmalarının küresel anlamda ciddi bir yere sahip olduğu söyleniyor.

TÜRK MENŞEİLİ TEKNOLOJİK SİLAHLAR

Tüm dünyada adından başarı ile bahsedilen, özellikle Rusya Ukrayna arasında, Azerbaycan Ermenistan arasında yaşanan çatışmaların ardından daha da dikkat çekenTürk malı İnsansız Hava Aracı (İHA), ve Silahlı İnsansız Hava Aracı (SİHA) bu fuarda da ilgi çekti.

Tüm bunların yanı sıra Osmanlı İmparatorluğu döneminde kurulmuş olan silah şirketi Sarsılmaz fuarda “İnsansız Savaş Robotu” tanıtarak ilgi odağı oldu.

Sarsılmaz Sarbot İnsansız Savaş Robotu

Sarsılmaz Sarbot İnsansız Savaş Robotu olarak tanıtılan robotun, servo motorundan yazılımına kadar yerli ve milli olduğu söyleniyor.

ÇATIŞMA ALANLARINDA OYUN DEĞİŞİYOR!

Fuara gelen ziyaretçilerden ve ilgililerden biri de İngiltere Savunma Bakanı Nen Wallace oldu. Türk üretimi silahlı insansız hava araçlarını yakından incelediği görülen Wallace Türkiye ile ilgili “Çatışma alanlarında oyunu değiştiriyorlar.” dedi.

Fuarda açıklama yapan Türkiye Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, teknolojik çalışmalar ile Türk savunma sanayisinin çok farklı yerlere geldiğini söyledi. Ayrıca Türkiye’nin; kendi savaş gemisini tasarlayan, inşa eden ve idamesini gerçekleştirebilen 10 ülke arasında yer aldığını da söyledi.

Written by:

473 Posts

View All Posts
Follow Me :

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası