Rusya’nın Ukrayna’da savaşacak yeni ordusu: 10.000 kişilik Afgan Özel Kuvvetleri!

Rusya’nın Ukrayna’da savaşacak yeni ordusu: 10.000 kişilik Afgan Özel Kuvvetleri!

Taliban’ın iktidara dönüşü sonrası ABD ve müttefikleri tarafından eğitilen 20 ile 30 bin arasında Afgan Özel Kuvvetleri mensubunun Rusya tarafından savaşmak üzere davet edildiği iddia edildi. Ve bu davetin oldukça hızlı bir biçimde dağıldığı daha şimdiden 10 bini aşkın Afgan’ın savaşmak için hazır olduğu belirtildi!


Foreign Policy, Afgan kaynaklarına atıfta bulunarak Rusya’nın, Eşref Gani hükümetinin çöküşünden sonra terk edilen eski Afgan Özel Kuvvetleri personelini Ukrayna’da savaşmak üzere işe aldığını açıkladı.

35 yaşındaki eski bir Afgan Ulusal Ordusu Komando Kolordusu Kaptanı, eski meslektaşlarının birçoğunun Tahran’daki bir işe alım ofisiyle bağlantı kurmasına yardımcı olduğunu söyledi.

“POTANSİYEL ASKERLER AFGANİSTAN’DAN İRAN’A ORADAN DA RUSYA’YA UÇTU!”

“Rusya’nın teklifini kabul ettiklerinde komando personelinin telefonları kapatılıyor. Çok gizli ilerliyorlar” dedi.

Taliban, Ağustos 2021’de iktidara döndükten sonra tahminen 20.000-30.000 eski Afgan komandoyu kendi başlarının çaresine bakmak zorunda bıraktı.

Haber kaynağı, Afganistan’daki ABD ve diğer müttefik ordular tarafından eğitilmiş ve onlarla birlikte savaşmış olmalarına rağmen, saklanarak ve korkunç koşullarda yaşayan eski özel kuvvet askerlerinin yarısının, Rusya’nın askere alma teklifine “uygun” olduğunu yazdı.

“ÜLKELERİ, İŞLERİ, GELECEKLERİ YOK. KAYBEDECEK HİÇBİR ŞEYLERİ YOK!”

İşe alım görevlileri, uzmanların Ukrayna’da savaşmak için Rus “yabancı lejyonu” dediği şeye katılma teklifleri ile WhatsApp ve Signal üzerinden bazı Afgan eski komandolarıyla temasa geçti.

Çıkış tarafından görülen işe alım mesajları, askeri rütbe de dahil olmak üzere temel ayrıntıları ve diğer üyelerin de işe alınmasına yardımcı olmayı istiyor.

İşe alım haberleri, sıkı sıkıya bağlı topluluk arasında çok hızlı bir şekilde yayılıyor ve yaklaşık 10.000 eski asker teklifi kabul etmeye istekli.

“Pakistan ya da İran’da günde 3 ila 4 dolar ya da Türkiye’de günde 10 dolar için iş bekliyorlar ve eğer Wagner ya da başka bir istihbarat servisi bir adama gelip tekrar savaşan bir adam olmak için 1000 dolar teklif ederse, bunu reddetmeyeceklerdir. Ve eğer işe alınacak bir adam bulursanız, eski birliğinin yarısını bir araya getirebilir çünkü onlar kardeş gibidirler – ve çok geçmeden bütün bir müfrezeniz olur.”

Written by:

245 Posts

View All Posts
Follow Me :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası