Güney Kore’de korku gecesi gerçek oldu: 120 ölü!

Güney Kore’de korku gecesi gerçek oldu: 120 ölü!

Güney Kore’nin başkenti Seul’de Cadılar Bayramı kutlamaları sırasında meydana gelen izdihamda onlarca kişi yaralandı. İlk belirlemelere göre en az iki kişi kalp krizi nedeniyle hayatını kaybetti.


Güney Kore’de Cadılar Bayramı kutlamaları sırasında izdiham çıktı!

EN AZ İKİ KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ!
Güney Kore’nin başkenti Seul’ün merkezi bir bölgesine Cadılar Bayramı kutlamaları için büyük bir kalabalığın akın etmesi sonucu meydana gelen izdiham nedeniyle ilk belirlemelere göre en az iki kişi hayatını kaybederken izdihamda kalan onlarca kişi de yaralandı.

ÖLÜM SEBEPLERİ KALP KRİZİ
Ulusal İtfaiye Teşkilatı yetkilisi Moon Hyun-joo, 30 Ekim günü erken saatlerde Itaewon semtinde gerçekleşen olayda kalp krizi geçirdikten sonra yakındaki hastanelere nakledilen 24 kişiden ikisinin öldüğünü bildirdi.

EN AZ 100 KİŞİ YARALANDI!
Yetkililer yaralıları kurtarma çalışmalarının devam ettiğini ifade ederken ölü sayısının artabileceğini de ifade ediyorlar.Güney Kore haber ajanslarına ise izdiham nedeniyle en az 100 kişinin yaralandığını tahmin ediyor.

Sosyal medyaya düşen görüntülerde, olay yerinde acil yardım ekipleri ve vatandaşlar tarafından birkaç kişiye ilk yardım yapıldığını gösteriyor. Ancak sosyal medyadan gelen görüntülerin doğruluğu henüz teyit edilebilmiş değil.

Güney Kore Devlet Başkanı Yon Suk-Yeol, yardımcılarıyla birlikte acil bir toplantıya düzenledi ve bölgeye acil sağlık ekiplerinin gönderilmesini emretti.

Güney Kore yetkilileriyse olayın kesin nedenini araştırmaya devam ediyor.

FACİADA SICAK GELİŞME!

Ölü sayısının 120’ye çıktığı iddia edildi!

Written by:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası