Sözcü Peskov, Rusya’nın silah kıtlığı yaşadığını kabul etti!

Sözcü Peskov, Rusya’nın silah kıtlığı yaşadığını kabul etti!

Moskova Sözcüsü Dmitry Peskov basına yaptığı açıklamalarda Rusya’nın Ukrayna’yı işgali sırasında silah ve teçhizat anlamında sıkıntılar yaşadığını ancak alınan “güçlü önlemler” neticesinde bu sorunların aşılmaya başladığını ifade etti.


Rusya, Ukrayna’daki birliklerine silah ve teçhizat desteği vermekte zorlandığını itiraf etti.

SİLAH KITLIĞI!
Kremlin sözcüsü Dmitry Peskov, medya kuruluşlarının Rusya’nın Kiev’i işgal girişimi sırasında gündeme getirdiği silah ve cephane kıtlığının gerçekliğini kabul etti.

Hükümetin silah kıtlığı sorununu çözmek için orduya silah tedariğini denetlemekle görevli bir konsey oluşturmak gibi “güçlü önlemler” aldığını söyledi.

“EKSİK TEÇHİZAT” İÇİN KOORDİNELİ BİR ŞEKİLDE ÇALIŞILIYOR!
Bölgesel yetkililerle Rusya Başbakan Yardımcısı Denis Manturov’un ordunun “eksik teçhizat” ihtiyacını kapatmak için koordineli bir şekilde çalıştıklarını da sözlerine ekledi.

OLUMLU SONUÇLAR ALINDI!
Peskov açıklamasında, Moskova’nın önlemlerinin şimdiden olumlu sonuçlar vermeye başladığını ifade etti.

ABD’Lİ YETKİLİ: “RUSYA YAPTIRIMLARDAN ETKİLENDİ”
Bu yılın başlarında ABD Savunma Bakanlığı’ndan bir yetkili Rusya’ya uygulanan uluslararası yaptırımların Rusya’nın silah endüstrisini etkilediğini iddia etmişti.

Moskova’nın elektronik bileşenlere uygulanan ambargo nedeniyle Ukrayna’da kullanılan güdümlü füzeleri yenileriyle değiştirmekte zorlandığı bildiriliyor.

Politico tarafından hazırlanan bir raporda, Rusya mikroçip kıtlığı nedeniyle sınırlı sayıda hipersonik silahını aktif olarak kullanabildiği iddia edildi.

UKRAYNA BAŞBAKANI: “RUSYA’NIN STOKLARINI YENİLEMESİNİN BİR YOLU YOK!”
Ukrayna Başbakanı Denys Shmyhal ambargolar hakkında yaptığı bir açıklamada “Rusya’ya uygulanan yaptırımlar nedeniyle, bu yüksek teknolojili mikroçip ekipmanının teslimatları durduğu için bu stokları yenilemenin hiçbir yolu yok” dedi.

Written by:

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası