Putin’i ceset torbasına koydular!

Putin’i ceset torbasına koydular!

Rusya’nın Ukrayna’ya saldırmasından beri Ukrayna’ya en çok destek veren ülkelerden biri olan Çekya’da bağımsızlık günü kutlamaları sırasında içişleri bakanlığının binasına asılan Putin’li poster dikkat çekti. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’i Ukrayna ve Çekya bayrakları arasında bir ceset torbası içinde gösteren poster Çekya İçişleri Bakanı Vit Rakushan’ın resmi Twitter hesabından paylaşıldı.


Çekya’da Putin’i ceset torbası içinde resmeden bir poster asıldı!

PUTİN’İ CESET TORBASINA KOYDULAR!
Çekya İçişleri Bakanlığı’nın Prag’daki genel merkez binasına Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’i ceset torbası içinde gösteren bir poster asıldı.

ÇEK BAKAN PAYLAŞTI!
Çekya İçişleri Bakanı Vit Rakushan, kendi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Özgürlüğümüz için kanlarını döken dostlarımızın kim olduğunu biliyoruz. Düşmanlarımızın da kim olduğunu biliyoruz ve onların vatanseverliğimizi veya Çek Cumhuriyetimizi çalmalarına izin vermeyeceğiz.” ifadelerini kullanarak Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’i Ukrayna ve Çekya bayrakları arasında ceset torbası içinde gösteren posteri paylaştı.

28 Ekim günü, Çekoslovakya’nın 1918’de Avusturya-Macaristan İmparatorluğu’ndan bağımsızlığının kutlandığı Çek Cumhuriyeti Ulusal Günü vesilesiyle konuşan
Rakushan, diğer uluslardan nefret etmek yerine “toplumu birleştiren” vatanseverlik kavramını yüceltti.

“BAĞIMSIZLIĞIMIZ VE ÖZGÜRLÜĞÜMÜZ TEHLİKEDE!”
Rakushan, onlarca yıl önce elde edilen “bağımsızlık ve özgürlüğün tehlikeye girdiğini” ve artık “saldırganlarla karşı karşıya durduklarını” söyleyerek Çekya’nın karşılaşabileceği potansiyel tehditlerin altını çizdi.

ÇEKYA, UKRAYNA’NIN EN YAKIN MÜTTEFİKLERİNDEN BİRİ!
Rusya’nın sekiz ay önce Ukrayna’yı işgal girişimini başlatmasından bu yana Çekya, Polonya ve Baltık Ülkeleri ile birlikte Ukrayna’nın en yakın müttefiklerinden biri haline geldi.

450 BİN UKRAYNALI SIĞINMACI ÇEKYA’DA!
Çekya Savunma Bakanlığı’nın tahminlerine göre, Prag savaşın başından beri Ukrayna’ya 1,9 milyar avro değerinde askeri teçhizatın yanı sıra yaklaşık 168 milyon avroluk yardım sevkiyatı gerçekleştirdi. Savaşın başlangıcından bu yana, yaklaşık 450.000 Ukrayna vatandaşı ise Çekya’ya sığındı.

Written by:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm Hakları Saklıdır © 2023 | OSINT TURK Durumsal Farkındalık ve Araştırma | "Türkiye'nin kanıt sığınağı!" | OSINT Akademisi | İnteraktif Dünya Kriz Haritası