Çalı-çırpı ve 4 pervane ile istihbarat İHA’sı yaptılar!

Dünya kendisini çalkalayan krizlerle boğuşurken bir yandan sessizce devam eden Yemen iç savaşından ilginç bir görüntü paylaşıldı.


Yemen’de İran ve Suudi Arabistan’ın vekalet savaşı sürerken dökülen kan henüz durdurulabilmiş değil.

BİRKAÇ ÇALI VE PERVANE İLE ÜST DÜZEY İSTİHBARAT

Çatışma alanında çekildiği anlaşılan bir videoda, taraflardan birinin ürettiği bir İHA dikkat çekti. Bahse konu İHA, birkaç çalı, ufak bir motor, 4 parvane ve bir de basit webcamden oluşuyor.

“ÇALIDAN İHA”

İstihbarat toplamak için kullanıldığı anlaşılabilen bahse konu “çalıdan İHA”, tüm dünyadan sosyal medya kullanıcılarının dikkatini çekti. Twitter’da @asbghostyeni6 isimli kullanıcı videoyu paylaşarak duruma dikkat çekti.

Written by:

Çeşitli ülkelerde Astrofizik üzerine eğitim gördükten sonra, Uluslararası İlişkiler ve Gazetecilik üzerine dünya genelindeki önde gelen üniversitelerden dersler aldı, OSINT teknikleri konusunda uluslararası alanda tanınan araştırmacıların kurslarına katıldı. Birkaç yıl önce temelli olarak döndüğü Türkiye’de son 3 yıldır çeşitli yerli medya kuruluşlarında dış haber editörlüğü, savunma editörlüğü, tercümanlık ve OSINT araştırmaları yaptı. Kurucusu olduğu OSINT TURK'te Genel Yayın Yönetmenliği görevini üstlendi. Türkçe dışında iyi derecede İngilizce, İtalyanca, Fransızca ve Rusça biliyor.
View All Posts
Follow Me :

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir